Pilotinfo

KLM Royal Dutch Airlines představuje nové interiéry

Přidáno: 19. Březen 2015Autor:

Nejstarší letecká společnost na světě, která poskytuje služby klientům stále pod svým původním názvem, tedy KLM Royal Dutch Airlines nabízí cestujícím na dálkových letech vylepšené cestovní třídy World Business Class a Economy Class. O jiný požitek z cestování, domáckou atmosféru a perfektní design kabin se postarala přední holandská designérka Hella Jongerius společně s neméně věhlasnými kolegy. Jako první prošla proměnou business třída, nyní následuje třída ekonomická.

World Business Class

Barevně i prostorově je kabina sladěná tak, aby na první pohled poskytla atmosféru domácího pohodlí, luxusu a soukromí. Extra pohodlné sedadlo se zabudovanou jemnou masážní podložkou je plně sklopné a s celkem 207 cm délky a 90 cm šířky umožní odpočinek i cestujícím větších postav. Sedadla jsou vyrobena z nejjemnější ovčí vlny a jsou barevně odlišná, aby ladila v designově vytříbený výsledek celé kabiny. Měkký oboustranný polštářek i nová pokrývka podpoří klidný spánek na palubě. Osobní prostor sedačky nabízí i důmyslnou možnost úschovy osobních věcí na palubě. Jednotlivé sedačky jsou od sebe odděleny obrazovkou pro pocit ještě většího soukromí. KLM si poměrně vtipně poradila s módní ekologií a koberec v kabině je tak vyroben z recyklovaných uniforem letušek. Dotykové HD obrazovky s úhlopříčkou 40 cm (16 palců) jsou jedny z největších na palubách letadel a jsou duální, tedy umožňují například sledovat film a zároveň chatovat nebo hrát hry. Zdroj napájení u každé sedačky rozptýlí obavy z vybití elektrického přístroje na palubě.

Catering na palubě je doménou vyhlášených holandských šéfkuchařů, kteří připravují tříchodové menu vždy z čerstvých surovin a pravidelně nabídku obměňují. K jídlu se podávají vína doporučená zkušenými sommeliéry a celý gastronomický zážitek je umocněn i pečlivým výběrem ekologického nádobí od Marcela Wanderse. Taštička na osobní potřeby v dámské i pánské verzi je z dílny holandského světoznámého návrhářského dua Viktor & Rolf. Milou pozorností pro každého cestujícího World Business Class je dárek v podobě populární miniatury starobylého domečku Delft Blue naplněnou lahodným nizozemským ginem. Miniaturky se dají i sbírat, prozatím jich je v edici 95 různých typů a lze je i nakoupit. World Business Class je postupně instalována ve všech letadlech B747 a B777 KLM Royal Dutch Airlines. Pro nedočkavce existuje také možnost virtuální prohlídky interiéru.

KLM_World Business Class

Economy Class

Hella Jongerius navrhla i ekonomickou třídu tak, aby splňovala ty největší požadavky na komfort a domáckou atmosféru kabiny. Pohodlné a ergonomicky tvarované sedadlo s větším prostorem na nohy je nejlehčí ve své třídě, a tudíž úsporou hmotnosti významně snižuje emise CO2. I opěrka hlavy je nově tvarovaná a efektivněji podloží hlavu i krk.

Zcela nový osobní zábavní systém s dotykovou HD obrazovkou úhlopříčky 23 cm (9 palců) umožní cestujícím skvělou zábavu po celou dobu letu při nabídce 150 filmů a 200 televizních programů v několika světových jazycích. I v Economy Class jsou obrazovky duální, tedy umožňují například sledovat film a zároveň chatovat nebo hrát hry. Nová Economy Class se do konce roku 2015 objeví ve všech 25 strojích B777 flotily KLM. KLM jako známý inovátor nabízí ve všech cestovních třídách i interaktivní 3D karty a aplikaci „seat chat” umožňující online komunikaci s pasažéry na jiných sedadlech letadla.

KLM_Economy Class

Štítky: , , ,

Tematicky související články

Leave a Reply