Pilotinfo

Letiště Praha Ruzyně má další linky, tentokrát od Cyprus Airways a Ryanairu

Přidáno: 08. Březen 2018Autor:

Včera jsme vás informovali o novém (dalším) provozovateli linky z Prahy do švédského Göteborgu. Dnes letiště Praha přineslo oznámení dalších nových spojů. Jednak Cyprus Airways oznámila navýšení letních spojení mezi Larnakou a Prahou a Ryanair pro změnu v zimní sezóně pět nových linek z Prahy, včetně linek do Marrákeše nebo na letiště Ejlat Ovda.

Letecká společnost Cyprus Airways navýší spojení mezi Larnakou na jihovýchodním pobřeží Kypru a Prahou. Novou linku bude dopravce provozovat během letní letové sezóny od 1. června 2018 do 28. října, další frekvenci pak aerolinka přidá o měsíc později od 2. července. Oba lety bude operovat letounem typu Airbus A319 s kapacitou pro 144 cestujících. Dvě spojení týdně tak bude Cyprus Airways nabízet v období od 2. července do 10. září. Odlet z Larnaky v 11:00 a přílet do Prahy ve 13:35, v opačném směru pak odlet z Prahy ve 14:35 a přílet do Larnaky v 18:50.

Cyprus Airways Airbus A319

foto Cyprus Mail

Ryanair pro pražský zimní letový řád 2018 nabídne pět nových linek, konkrétně dvakrát týdně do jordánského Ammánu, dvakrát týdně na izraelské letiště Ejlat Ovda, dvakrát týdně do Marrákeš v Maroku, a třikrát týdně na letiště Paříž/ Beauvais, a také a třikrát týdně do italské Pisy. Linka do Paříže mimo jiné znamená, že cestující z Prahy mohou dnes volit mezi třemi pařížskými letišti. Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha, řekl „Nové linky Ryanairu rozšíří nabídku destinací z našeho letiště na zimní sezónu 2018 o 2 úplné novinky. Jedná se o přímou pravidelnou linku do Marrákeše, díky které se k nám po letech vrací přímý spoj s Marokem. Očekáváme, že v obou směrech odbavíme přibližně 32 tisíc cestujících za rok. Druhou novou destinací v nabídce letiště je již avizovaná linka do Ammánu. Zároveň jsme rádi, že díky novince Ryanairu budeme z Prahy i nadále nabízet přímé pravidelné spoje mezi Prahou a izraelským Ejlatem, kde očekáváme okolo 14 tisíc cestujících v obou směrech během zimní sezóny. Získáme také celoroční spojení do toskánské Pisy, která byla dosud sezónní destinací.”

Boeing B 737 Ryanair přistává na letišti Praha

 

Tematicky související články

Leave a Reply