Pilotinfo

Letišti Pardubice spolupráce s Ryanairem umožňuje rozšiřovat spoje, nejnověji do Španělska

Přidáno: 20. Březen 2018Autor:

Již od loňského září funguje třikrát týdně pravidelné letecké spojení mezi Pardubicemi a Londýnem, které jsou obsluhovány Boeingy 737 s kapacitou 189 cestujících, a přestože se létá z regionálního letiště, spoje jsou většinou plné. Od konce měsíce března získají obyvatelé východních Čech pravidelnou linku do dalšího z evropských měst. V pondělí 26. března zahájí provoz spojení z Pardubic do španělského Alicante. Létat se bude dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek, a stejně jako do Londýna bude provozovatelem irská společnost Ryanair.

Alicante je hlavním městem nejjižnější provincie autonomní oblasti Valencie. Je přístavním městem a Pardubice tak nyní budou mít Středozemní moře na dosah. Ale vlastně celé Španělsko. Například v Madridu jste z Alicante vysokorychlostním vlakem za dvě a půl hodiny,“ řekla Hana Šmejkalová, ředitelka pardubického mezinárodního letiště. Linka z Alicante bude do Pardubic přilétat pravidelně v pondělí 18:30 a ve čtvrtek ve 20:05, odlétat zpět pak o 25 minut později. Let trvá 2 hodiny a 55 minut, zpáteční letenka stojí zpravidla kolem 2500 korun, dá se však pořídit i levněji. „Pro ty, kteří vyhledávají krátkodobější pobyty, třeba u moře, je večerní odlet výhodou. Ve čtvrtek po práci odletíte a máte před sebou čtyři dny na pláži.  A v pondělí navečer jste doma, “ konstatovala ředitelka letiště.

Stejně jako k odletům a příletům londýnské linky mohou cestující využít nově zřízenou autobusovou linku číslo 90, která spojuje letištní terminál s hlavním nádražím i v případě Alicante. K odletu jsou vypravovány vždy tři spoje a to 90, 120 a 150 minut před odletem, zpět jezdí linka 30 a 60 minut po příletu. Nicméně vzhledem k cenám letenek z pardubického letiště a dobrému napojení po dálnici, mohou být tyto spoje zajímavé i pro cestující ze středních Čech.

první odlet z nového terminálu letiště Pardubice

Tematicky související články

Leave a Reply