Pilotinfo

Na letišti Pardubice roste počet charterových letů

Přidáno: 10. Říjen 2018Autor:

Letní charterová sezóna 2018 na letišti Pardubice, která trvala od června do září, zaznamenala celkem přes 40 tisíc odbavených cestujících, což je oproti loňské letní sezóně téměř 50% nárůst v počtu přepravených osob.  K již tradičním charterovým letům do letovisek Burgas, Podgorica a ostrov Rhodos, se letos přidaly linky na další řecký ostrov Kréta a do turecké Antalye.

Nejvyšší nárůst frekvencí letů a odbavených cestujících zaznamenala linka do oblíbeného Burgasu, kam během letní turistické sezóny letělo přes 20 tisíc osob, druhým nejoblíbenějším letním letoviskem byla nově otevřená Antalye, které zdárně sekundoval řecký ostrov Rhodos. Pozadu nezůstala ani černohorská Podgorica a nově otevřená linka do hlavního města Heraklion na největším řeckém ostrově – Kréta. Veškeré charterové lety byly obsluhovány společnostmi Travel Service a Bulgaria Air.

Výraznému navýšení zájmu cestujících o charterové lety z letiště Pardubice bez pochyby přispělo i lednové otevření nově vystaveného letištního terminálu Jana Kašpara.  I přes dvouměsíční uzávěrku letiště během měsíce října a listopadu, která je způsobena údržbou vzletové a přistávací dráhy a také pojezdových drah, se dá očekávat další významný nárůst v celkovém počtu odbavených cestujících za rok 2018. Již na konci července byl odbaven jubilejní stotisící cestující, předpoklad celkového počtu klientů co projdou za tento rok branami letiště, se odhaduje zhruba na 130 tisíc osob.

první odlet z nového terminálu letiště Pardubice vstup

Tematicky související články

Leave a Reply