Pilotinfo

Od včerejška se létá z Ruzyně dle zimního letového řádu

Přidáno: 31. Říjen 2016Autor:

Včera, v neděli 30. října 2016 byl na Letišti Praha Ruzyně zahájen provoz podle zimního letového řádu. Během zimní sezóny plánuje na největším pražském operovat 58 leteckých společností, z toho 53 na linkách pro cestující a 5 cargo dopravců. Nový letový řád bude obsahovat pravidelná spojení do 105 míst ve 39 zemích světa. V porovnání se stejným obdobím loňského roku tak počet přímých pravidelných linek v osobní přepravě naroste o čtyři a cestující se mohou těšit na spojení do 11 nových destinací.

Zimní letový řád bude na Ruzyni platit od 30. října 2016 do 25. března 2017. „Letiště má za sebou historicky nejúspěšnější sezónu, a to jak rekordním počtem 145 destinací, tak i největším počtem odbavených cestujících. Ale ani zimní sezóna nebude zaostávat. Zimní letový řád přinese spojení do jedenácti nových destinací v 7 zemích světa. Cestující se mohou těšit i na dvě další dálkové linky do Číny od nových dopravců China Eastern Airlines a Sichuan Airlines, které zahájily svůj provoz již během léta a plánují ve stejné frekvenci pokračovat i v zimním období,“ chválí si vyhlídky na zimní období VáclavŘehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu, a dodává: „Svoji základnu tu otevře a celkově působení na pražském letišti rozšíří společnost Ryanair a řada dalších dopravců navýší své frekvence na stávajících destinacích, což se týká třeba Kyjeva, Eindhovenu či Neapole.“

Airbus A330 200 společnost China Eastern

Kromě dvou čínských dopravců se v zimním letovém řádu nově objeví nabídka společností Tunis Air s linkou do Tunisu a Sprint Air s novou linkou do Radomi. Také stávající dopravci přicházejí oproti minulé zimě s řadou novinek. Patří mezi ně linky Českých aerolinií do Birminghamu, ukrajinské Oděsy, ruské Kazaně a Ufy čido chorvatského Záhřebu, které aerolinka provozovala již během letního letového řádu. V zimě budou nově pokračovat i linky společnosti Volotea do Marseille a Toulouse. Letecká společnostNorwegian zase zahájí pravidelné lety do norského Stavangeru.

Od zimního letového řádu na Letišti Praha Ruzyně přibyde v pořadí již čtvrtý bázovaný dopravce. Svoji základnu tu otevře společnost Ryanair. Ke stávajícím linkám dopravce od zimního letového řádu přibydou spojení do Říma na letiště Ciampino a do Milána/Bergama. Poprvé bude v rámci zimního letového řádu do Prahy létat i největší Airbus A380, společnost Emirates se rozhodla stávající kapacitu letounu pro 519 cestujících využít i v nadcházející sezóně.

Největší počet destinací s přímým spojením z Prahy je pro nadcházející sezónu plánován do Velké Británie, kam směřuje 12 tratí s pravidelným provozem. Následují Itálie, Španělsko, Rusko a Francie s devíti destinacemi. Kromě Itálie tak u všech těchto zemí došlo k meziročnímu nárůstu destinací s přímým spojením z Prahy. Největší počet nabízených letů v zimní sezóně bude do Moskvy s 58 spoji týdně. Hned na druhém místě je pařížské letiště Charles de Gaulle (53 spojů týdně), následují Amsterdam (50x týdně), Varšava (41x týdně) a Frankfurt (40x týdně). V případě zimních dovolených se bude z Prahy nejčastěji létat do Dubaje a do egyptských měst Hurghada a Marsa Allam. Vedle tradičních letovisek budou k dispozici i spoje na Kapverdské ostrovy Sal či Boa Vista nebo do vzdálenějších a exotických destinací jako jsou Mombasa v Keni, kubánské Varadero nebo Zanzibar.

Emirates Airbus A380 v letu

Tematicky související články

Leave a Reply