Pilotinfo

Pardubice mají již rok spojení s Londýnem

Přidáno: 05. Září 2018Autor:

Před rokem zažilo pardubické letiště slavnostní večer. Přesně v 18:28 zde přistála první pravidelná linka irského nízkonákladového dopravce Ryanair z londýnského Stanstedu. Původní první let se měl uskutečnit až koncem října 2017, se začátkem zimního letového řádu, avšak velký zájem o letenky leteckou společnost přesvědčil vypravit první let již 5.9.2017.

Prvním, téměř vyprodaným letem z Pardubic do Londýna, odletělo 181 cestujících. Budoucí obsazenost letadel Ryanairu na této lince byla v tu chvíli velkou neznámou. Po ročním provozování linky lze však s klidem říci, že toto nové spojení východních Čech s finanční metropolí na Temži se těší velké oblibě !

Za 12 měsíců provozu této linky ji využilo téměř 50 tisíc cestujících. Letadla irského dopravce na trase Pardubice – Londýn a Londýn – Pardubice rotují 3x týdně, a to v úterý, ve čtvrtek a v sobotu.
Přesto, že doba mezi příletem a odletem letadla podle letového řádu Ryanairu je pouhých 25 minut, což bylo pro letiště velkou výzvou, podařilo se všechny lety spolehlivě odbavit.
Jedenkrát byl let z Londýna zrušen, a to z důvodu nepříznivého počasí v Londýně, jednou letadlo dosedlo na pražské Ruzyni, kvůli husté mlze v Pardubicích a ve čtvrtek 3. 5. 2018 byl let kompletně přesunut do Prahy, z důvodu výměny hardwaru na řídící věži Armády ČR.

Obvyklou dobou, která se běžně uvádí jako zavedení nové linky, jsou 3 roky. Průměrná obsazenost okolo 90% je tedy pro tuto linku v prvním roce výborným vysvědčením, o čemž svědčí i úspěšná jednání o dalším spoji Ryanairu do španělského Alicante (první let se uskutečnil v březnu 2018, v provozu březen – říjen).

první odlet z nového terminálu letiště Pardubice Ryanair

Tematicky související články

Leave a Reply