Pilotinfo

Při cestování do a nebo přes Nizozemsko je nově nutný antigenní test

Přidáno: 26. Leden 2021Autor:

Všichni cestující, kteří přicestují do Amsterdamu nebo přes něj tranzitují z vysoce rizikových oblastí, musí kromě negativního PCR testu nově předložit negativní antigenní test na přítomnost onemocnění COVID-19. Časová náročnost související s testováním může cestujícím způsobovat praktické problémy, protože ne všechna letiště na světě mají zařízení pro antigenní testování. KLM se snaží svým zákazníkům vypomáhat jak nejvíce je to možné.

Pro cestující z České republiky je pro antigenní rapid test doporučováno kontaktovat laboratoř GHC Genetics, ve které klient získá výsledek testu do 15 minut a také emailem obdrží zabezpečený laboratorní protokol. V ceně tohoto testu je zahrnut i mezinárodní certifikát o bezinfekčnosti nutný pro vycestování do zahraničí podle Ministerstva zdravotnictví ČR. Více informací či formulář pro rezervaci termínu testování jsou k dispozici zde.

Společnost KLM také zavedla ke dni 23. ledna zákaz letů do Nizozemska z těchto zemí: Spojené království, Jižní Afrika a Jižní Amerika (Argentina, Brazílie, Chile, Peru, Ekvádor, Kolumbie, Venezuela, Bolívie, Uruguay, Paraguay, Surinam, Panama, Guyana, Francouzská Guyana). Tato vládní opatření se nevztahují na nákladní lety. Aktuální seznam zemí podle míry rizika nákazy se nemění.

Zajištění bezpečného a odpovědného letového provozu zůstává i po vypuknutí epidemie covid-19 pro KLM prioritou. KLM nadále udržuje letecká spojení, repatriace a nákladní přepravu. Společnost navíc přijala řadu bezpečnostních opatření: HEPA filtry, roušky a také například úpravu služeb na palubách. Bezpečnost a zdraví cestujících a zaměstnanců mají pro KLM nejvyšší prioritu. I nadále chce také KLM přispívat v boji proti pandemii onemocnění covid-19.

KLM Boeing 787

Tematicky související články

Leave a Reply