Pilotinfo

První přímá linka z Evropy do New Orleans zahájí v březnu

Přidáno: 24. Říjen 2016Autor:

Letecká společnost British Airways zahájí od 26. března 2017 provoz již své 25 přímé linky z Londýna na severoamerický kontinent. Novou dálkovou destinací největšího britského leteckého dopravce se stane New Orleans ve státě Louisiana. Půjde o jediné přímé letecké spojení mezi Evropou a tímto především turisticky atraktivním městem na jihu Spojených států. Linku budou moci využít také čeští cestující a to díky ideálně navazujícím letům z Prahy, kam British Airways létají až pětkrát denně.

Nová linka bude operována z londýnského letiště Heathrow na Letiště Louise Armstronga čtyřikrát týdně letadlem Boeing B787-8 Dreamliner v konfiguraci tří cestovních tříd. Cestujícím bude k dispozici v pondělí, středu, pátek a sobotu s odletem z Londýna v 15:40 a příletem do New Orleans v 19:40 místního času. Odlet z New Orleans zpět do Londýna je naplánovaný na 21:10 s příletem na Heathrow ve 12:00 následujícího dne.

Podle odhadů British Airways směřuje každý rok z Velké Británie do Louisiany a New Orleans zhruba 80 tisíc cestujících. Cestují sem nejen za obchodními příležitostmi ale také za kulturou, především zdejší hudební scénou. Město pořádá ročně více než 45 nejrůznějších mezinárodních festivalů. Cena zpáteční letenky z Prahy do New Orleans se s British Airways momentálně pohybuje od 20.420 Kč.

New Orleans je již 25 severoamerickou destinací British Airways. Poslední nově otevřenou linkou bylo letos na jaře kalifornské San José. Kromě těchto dvou měst létají British Airways také do dalších pro Evropu ne zcela typických destinací, například San Diega, Baltimore, Phoenixu, Las Vegas a také velmi oblíbeného Austinu.

British Airways Boeing 787 Dreamliner

Tematicky související články

Leave a Reply