Pilotinfo

Řízení letového provozu bude nově cvičit také norské řídící

Přidáno: 24. Srpen 2018Autor:

Řízení letového provozu České republiky (ŘLP ČR) prostřednictvím svého výcvikového centra CANI získalo významnou zakázku. Po dobu následujících tří let zajišťovat vstupní výcvik pro řídící letového provozu pro norský Avinor. V rámci kontraktu bude tímto centrem vycvičeno přes 60 studentů z Avinoru. Společnost Avinor Air Navigation Services AS zajišťuje letištní a přibližovací služby řízení na letištích, služby letového provozu v norském vzdušném prostoru a údržbu a provoz technické infrastruktury pro leteckou navigaci. Společnost Avinor ANS je dceřinou společností ve skupině Avinor a je plně státní společností pod vedením norského ministerstva dopravy a spojů. Skupina Avinor je zodpovědná za 45 letišť a leteckých navigačních služeb pro civilní a vojenskou leteckou dopravu v Norsku.

Po velmi úspěšném spuštění projektu na výcvik nové generace řídících letového provozu v Bosně a Herzegovině a po podpisu dohody na výcvik řídících z Malty, dosáhlo ŘLP ČR a CANI další velmi významný milník v zabezpečení několikaletého výcviku pro Avinor A/S, jednoho z předních evropských provozovatelů řízení letového provozu. „Považujeme tento kontrakt za další důkaz toho, že naše služby a přístup k zákaznické péči jsou mezi nejlepšími v Evropě, a že jsme takto vnímáni a oceňováni v rámci celého odvětví. Vysoké nároky Avinoru na kvalitu služeb dále potvrzují výbornou reputaci CANI,“ vyjádřil se generální ředitel ŘLP ČR Jan Klas k tomuto mezinárodnímu úspěchu výcvikového centra. „Společnost Avinor Air Navigation Services s potěšením zahájí spolupráci s výcvikovým střediskem CANI v České republice. CANI získalo zakázku na základě přísných cenových a kvalitativních kritérií a my se těšíme na následnou tříletou spolupráci,“říká Anders Kirsebom, generální ředitel společnosti Avinor Air Navigation Services v Norsku.

ŘLP Jan Klas podpis Avionor

V prvním roce CANI přijme 15 studentů na výcvik zakončený kombinovanou doložkou ADI/APS. Během následujících let každoročně vycvičí až 24 studentů stejnoměrně rozloženo mezi výcviky zakončené doložkami ADI/APS a APS/ACS. Výcvik první skupiny studentů z Avinoru započne již za měsíc a to 17. září 2018. Odhadovaná hodnota kontraktu dosáhne přibližně částky 70 miliónů korun.

Komerční aktivity jsou stále významnější součástí portfolia ŘLP ČR, s. p. Činnost společnosti Czech Air Navigation Institute (CANI) přinesla v předchozím roce podniku výnosy ve výši přesahujícím 100 milionů korun. Dynamický nárůst zaznamenává také poptávka zahraničních klientů po službách kalibrační letky podniku, kterou podnik již dlouhodobě nabízí a zajišťuje.

Tematicky související články

Leave a Reply