Pilotinfo

S British Airways můžete již patnáct lét léta v posteli

Přidáno: 24. Březen 2015Autor:

V roce 2000 představila letecká společnost British Airways inovaci, která navždy změnila styl prémiového cestování. Jako první na světě naistalovala do svých dálkových letadel v business třídě Club World sedačky, které je možné stisknutím jednoho tlačítka plně napolohovat do podoby dokonale rovného lůžka. V současné době již poskytují podobný komfort všechny významné letecké společnost světa. British Airways nabízejí svým cestujícím již druhou generaci těchto sedadel. Jejich dokonalejší a luxusnější verzi dává aerolinka zákazníkům k dispozici v kabinách své nejvyšší cestovní třídy First, tedy první třídy.

Momentálně nabízí British Airways svým cestujícím nejvíce prémiových sedaček ze všech leteckých společností světa. Všech těchto více než 7.500 míst napříč celou letadlovou flotilou největšího britského leteckého přepravce je opatřeno sedadlem v podobě vodorovné postele. To však ani zdaleka není definitivní číslo. Již na podzim představí British Airways zcela novou sedačku cestovní třídy First a to v rámci dodávky prvního kusu prodloužené verze letadla Boeing 787-9 Dreamliner.

Fusion x64 TIFF File

Sedačka business třídy Club World na dálkových letech British Airways

„V roce 2000 jsme nastavili pomyslnou laťku všem našim konkurentům. Ti ale nezůstali dlouho pozadu, a tak se letadla British Airways začala v reakci na vývoj ještě rychleji inovovat a přetvářet přesně podle potřeb našich cestujících,“ říká Petr Duchek, obchodní ředitel British Airways pro Českou republiku, Polsko a Slovenko. „Všechna naše nová dálková letadla, ať už Dreamliner 787 nebo například Airbus A380, jsou vybavena nejmodernější verzí kabin, nabízejících cestujícím maximální možné soukromí, pohodlí a zábavu,“ dodává Petr Duchek.

Současný model sedačky ve třídě business byl British Airways poprvé představen v roce 2006, tedy již pouhých šest let poté, co byla uvedena první generace sedadel polohovatelných do vodorovné postele. Její podoba má zcela unikátní řešení, které nenabízí žádná jiná letecká společnost. Ta zajišťuje nejen plnou polohovatelnost do tvaru postele, ale zároveň větší soukromí, komfort a prostor. Sedačku je možné nastavit do tvaru “z”, pro větší pohodlí kolen a zad. Poloha je ideální pro krátké zdřímnutí, uvolněné sezení a perfektní pro sledování filmů nebo čtení. Sedačka se při ní natáhne o dalších 15 cm, přičemž tělo se dostane do polohy připomínající stav bez tíže. Celková délka sedačky tak může dosáhnout až 201 cm, její šířka je 64 cm.

Inovace a modernizace vzhledu cestovních kabin napříč cestovními třídami, od ekonomické třídy World Traveller až po první třídu First jsou u British Airways spojené s rozšiřováním a obnovou celé letadlové flotily. Již v tuto chvíli disponují British Airways celkem devíti kusy největšího dopravního letadla světa Airbus A380 a osmi kusy kratší verze Boeingu 787-8 Dreamliner. Na konci letošního roku obdrží společnost další letadla typu Airbus A380 a hlavně zbrusu nový letoun Boeing 787-9 Dreamliner. Od roku 2018 budou také zahájeny dodávky letadla Airbus A350-1000.

British Airways Plc

 

Tematicky související články

Leave a Reply