Pilotinfo

Sichuan Airlines spojil Prahu s dalším městem v Číně

Přidáno: 25. Únor 2016Autor:

Na pražském ruzyňském letišti přistál ve čtvrtek 25.2.2016 poprvé letoun Airbus A330-243 čínské letecké společnosti Sichuan Airlines , který přiletěl zatím na charterové lince z města Čcheng-tu. Pravidelné letecké spojení mezi oběma městy ještě nebylo povoleno čínským civilním leteckým úřadem. Na povolení se pracuje, ale jak je v této zemi známo (ostatně známe to i z naší státní správy...) nikdo nedokáže odhadnout, kdy se tak stane. Nicméně čínský dopravce by měl do Prahy létat dvakrát týdně a to ve čtvrtek a v neděli. Čcheng-tu je páté největší město v Číně v provincii Sečuán.

Sichuan Airlines Prague landing

Letenky budou běžně dostupné na internetu a také v síti cestovních kanceláří. Je celkem rozumný předpoklad využití linky zejména čínskými turisty, z naší republiky půjde pravděpodobně o velmi pozvolný nárůst cestujících. Airbus A330 Sichuan Airlines nabízí celkově 272 pohodlných sedaček a doba letu z Prahy do cílové destinace v Číně je necelých deset hodin. Naše republika se snaží čínské turisty nalákat na památky v Praze a řadě jiných míst po celé republice a ti již začínají alespoň podle hoteliérů nahrazovat turisty z Ruské federace. Číňané také rádi utrácejí i vysoké částky za zboží či služby, takže i to je důvod, proč je zájem z obou stran na provozu uvedené linky. Do Prahy se chystají ale i čínští podnikatelé, ostatně někteří z nich již mají v naší zemi svá obchodní zastoupení.

Posádka letounu ovšem sdělila, jak měli vážný problém – povolení přeletu Ruska dostali na poslední chvíli a to jen pár hodin před odletem! Snad pro příště bude jejich létání snadnější, ostatně v případě povolení linky z čínské strany už jim nic nestojí v cestě. Sichuan Airlines byla založena již v roce 1986 a o dva roky později začala létat na pravidelných linkách. V současné době flotilu společností tvoří 107 letadel a létají do bezmála sedmdesáti destinací v Číně i zahraničí. Jde o letouny Airbus ( A319,320,321 a 330), ale mají také objednány domácí letouny Comac C919 (20 strojů) a Xian MA60 (dva letouny).

Sichuan Airlines  Airbus A 330

V roce 2012 začali létat z Číny do Vancouveru v Kanadě a později také do Melbourne v Austrálii. Výcvik pilotů je zajišťován částečně ve středisku Aeroformation v Toulouse, ale také přímo v Číně ve spolupráci s jinými aerolinkami v jejich výcvikových střediscích. Uvidíme, jak se nové lince bude dařit a tak popřejme společnosti Sichuan Airlines dostatek cestujících, aby jejich lety byly co nejdříve ekonomickým přínosem pro všechny.

Autorem fotografií je Martin Štěpánek, děkujeme

Sichuan Airlines Prague Airport

Tematicky související články

Leave a Reply