Pilotinfo

Singapore Airlines bude létat od srpna s A380 do Pekingu

Přidáno: 18. Červen 2014Autor:

Zákazníci společnosti Singapore Airlines budou moci na svých cestách po čínské metropole Pekingu počínaje prvním srpnovým dnem tohoto roku využít komfortu dvoupatrového letounu Airbus A380-800. Odlety ze Singapuru jsou plánovány na ráno v 08:30 místního času, přílet do Pekingu bude ve stejný den ve 14:40 tamního času. Vysoký standard palubních služeb je samozřejmostí, jak jsme o nich nedávno psali v samostatném článku.

Singapurské aerolinie nabídnou svým zákazníkům 471 sedaček v celém A380 v obvyklém uspořádání ve třech cestovních třídách. Každý den budou v nabídce hned tři lety a dopravce díky neustále se zvyšující  poptávce nahrazuje svými  A380 menší typy letounů. Linka je ideálně načasována i pro obchodní cestující, pro které je vhodný i zpáteční let v 16:35 hodin z Pekingu s přistáním zpět v Singapuru ve 22:55 místního času. I v této době jsou k dispozici navazující lety do několika desítek destinací. Na některých linkách do Pekingu v jinou denní dobu budou létat Boeingy  777, jejich nasazení bude koordinováno dle aktuální poptávky.

Letouny Airbus A380-800 byly u Singapore Airlines uvedeny na jejich linky v roce 2007 a od té doby jsou oblíbeným typem většiny cestujících na dálkových letech. Právě Peking je druhým městem po Šanghaji, kam bude nyní A380 ze Singapuru létat. Z dálkových linek bude stejný typ nově létat i na lince do australského Melbourne a to od 25.10.2014.

Airbus A380 Singapore Airlines

Dceřinná společnost SilkAir může nabídnout zákazníkům dokonce 49 letů týdně do Hong Kongu, ten patří mezi  nejvíce vytížené linky. SilkAir nalétává pravidelně 11 destinací v Číně, jde většinou o velká města s rozvinutým průmyslem a sídly řady nadnárodních korporací včetně sítě bankovních domů. SilkAir  nedávno uvedl i další novinku: přímé lety ze Singapuru na letiště Kalibo na Filipínách. Zmíněné letiště je výhodným vstupním bodem na turisticky velmi atraktivní ostrov  Boracay. Pro tuto společnost jde o třetí  nalétávanou destinaci  na Filipínách, kde ještě mohou nabídnout  lety do Cebu a Davaa. O Filipíny se postupně zvyšuje zájem i ze strany českých cestovních kanceláří  i jednotlivců.

Dalším novým letištěm nalétávaným společností SilkAir je Mandalay. Pro někoho proslavené místo písní Robbieho Williamse, pro další ovšem zajímavá oblast s rozvinutým zázemím pro skupinovou a individuální turistiku. Dle vytíženosti dopravce nabídne lety s letadly Airbus A319 nebo A320.

Mandalay je druhým největším městem v Myanmaru, nedaleko se nalézá  jedno z největších  archeologický nalezišť  na světě – starobylé město Bagan. Stejně jako mateřská společnost Singapore Airlines, SilkAir si dává záležet na vysoké kvalitě poskytovaných palubních služeb. Založení společnosti spadá do roku 1989, jako SilkAir působí od léta 1992. Letový park dopravce je velmi mladý a kromě strojů typu A319, A320 zde létají i Boeingy 737 nové generace. Výcvik posádek garantuje výcvikové centrum  Singapore Airlines, které navíc bude v závěru letošního roku vybaveno dalšími letovými simulátory pro ještě vyšší  úroveň výcviku. Dynamicky se rozvíjející město Singapur navíc nabízí celou škálu zábavy i pro náročné cestovatele. Singapore Airlines i společnost SilkAir Vám na svých palubách zajistí komplexní služby včetně široké nabídky navazujících letů po celém regionu jihovýchodní Asie.

Airbus A320 SilkAir

Tematicky související články

Leave a Reply