Pilotinfo

Singapore Airlines investuje do modernizace dálkových Boeingů 777-300ER

Přidáno: 14. Květen 2014Autor:

Nedávno jsme naše čtenáře informovali o nových produktech letecké společnosti  Singapore Airlines. Vedení společnosti před časem rozhodlo o postupné modernizaci významné části  flotily tohoto dopravce tak , aby nabídli svým zákazníkům ještě dokonalejší servis včetně kvalitního palubního sytému zábavy. V současné době se jejich snaha soustředila  především na 19 letounů Boeing 777-300ER ( ER = Extended Range , letouny s prodlouženým doletem ).

V loňském roce Singapore Airlines navázala na dřívější spolupráci se světově známými studii designu, mimo jiné s firmami BMW Group Designworks USA a také James Park Associates. Výrobce letounů Boeing předal Singapore Airlines v září 2013 první z osmi doplňkově objednaných Boeingů 777-300ER. Právě u něj byla již cestující veřejnosti představena zásadně přepracovaná kabina s novými sedačkami , zábavním systémem  a řadou dalších vylepšení včetně moderního osvětlení s nastavitelným odstínem světla dle denní doby. Podle smlouvy by měl Boeing začít pracovat na výrobě dalších letounů stejného typu pro Singapore Airlines ve druhé polovině ledna 2015. Během září 2016 by už měla létat celá dvacítka letounů na dálkových linkách ze Singapuru do Evropy , USA i řady jiných destinací. V současné době je možné  vyzkoušet nové kabinové produkty na několika  denních linkách z Londýna a Tokia.

Singapore Airlines 777-300ER

Singapurský letecký  dopravce se díky své snaze o vylepšení  služeb už mnoho let umisťuje na předních místech různých anket odborných leteckých periodik , kde získává cenné body od spokojených zákazníků létajících pravidelně na dálkových linkách. Pro tyto cestující je pohodlí velmi důležité , neboť se potřebují soustředit na svoji náročnou práci a navazující obchodní jednání.

A tak asijský dopravce investuje plných 325 milionů amerických dolarů do nových sedaček ve všech jejich cestovních třídách a stranou nezůstane ani  neustále „omlazovaný“ sytém palubní zábavy. Všech devatenáct letounů Boeing 777-300ER přistane po dodávacím letu od výrobce na letišti v Singapuru již se všemi popisovanými úpravami  interiérů , což umožní jejich bezprostřední nasazení na všechny dálkové linky společnosti.

Právě cestující na dálkových linkách Singapore Airlines pomocí dotazníků  pomohli uvedené společnosti vylepšit už tak výborné palubní služby. Jde o velmi cenné připomínky , jelikož jejich neznalost by mohla mít za následek postupný „odliv“ cestujících k jiným dopravcům.

Cestující první třídy mohou využít nových sedaček , u nich je více prostoru  po stranách. Byly přepracovány i jejich boční stěny tak , aby speciálně tvarovaný prostor nabízel více soukromí. Navíc je zde k dispozici moderní „osobní“ lampička , tu lze polohovat dle potřeby. Vlastní polohovatelná sedačka o šířce 88,9 cm a délce 208 cm nabízí nejvíce prostoru v dané cestovní třídě oproti konkurenčním dopravcům.

Singapore Airlines 777 first

Nová obchodní třída láká cestující zejména dokonalejšími více polohovatelnými sedačkami  , které lze pohodlně sklopit až na 123 stupňů. Nové ergonomicky propracované polstrování zvyšuje pohodlí a nastavením sedačky cestující může buď odpočívat a nebo pracovat za letu třeba na svém laptopu. Na něj přibyla speciální schránka pro uschování za letu a je zde i mnohem více prostoru na nezbytné protažení nohou. Bezkonkurenční šířka sedačky Vám umožní pohodlné usazení i při velmi dlouhých letech z Asie do Evropy.

Singapore Airlines Boeing 777 bus

Novinky jsou pochopitelně  i  v ekonomické třídě.  Dávno neplatí , jak tento segment trhu byl určen jen pro cenově dostupné cestování  i  za cenu minimálních služeb s minimem  pohodlí. Singapore Airlines  zde nabízí větší rozteče sedaček , aby i cestující s výškou přes dva metry měli dostatek prostoru na nohy. Nově tvarované sedačky umožní  stabilnější  polohu těla díky bočním výztuhám. Ty oceníte v případě spánku , kdy se tělo nepřesouvá ke kraji sedačky a odpadá tak známý pocit „rozlámanosti“ po probuzení díky nezvyklé poloze. Přepracována byla i opěrka hlavy.

Singapore Airlines Boeing 777 eco

Ve všech cestovních třídách lze využít nový vylepšený systém palubní zábavy KrisWorld s větším počtem her, filmů, hudby a především mnohem lehčím ovládáním. V první třídě je jeho obrazovka široká plných 61 cm , v obchodní 46 cm a cestující ekonomické třídy mají  k dispozici šířku přes 28 cm. Ovládání je pouhým dotykem obrazovky.

K pohodlí letu přispívá i moderní osvětlení kombinující  LED diody s klasickými štíhlými zářivkami, lze zvolit odstíny barev oranžové , fialové a modré včetně funkce nastavení  intenzity osvětlení. Boeingy  777-300ER mají v kabinách pro cestující  šest  samostatných sekcí moderní klimatizace. U dlouhých letů je řízena automaticky i vlhkost vzduchu , což příznivě působí na lidský organizmus a v případě potřeby lze každou sekci nastavit individuálně . Moderní letouny, kvalitní interiéry, špičkový palubní servis – u Singapore Airlines je každý cestující vítán bez ohledu na to, do jaké třídy si zakoupil letenku. Pokud budou Vaše cesty směřovat z Evropy do jihovýchodní Asie, bude  na jejich palubách o pohodlí a zábavu  vždy postaráno.

Tematicky související články

Leave a Reply