Pilotinfo

Singapore Airlines nabízí cestujícím ještě lepší palubní servis

Přidáno: 09. Duben 2014Autor:

V pondělí 7.4.2014 proběhla v pražském hotelu Boscolo prezentace nových produktů významné letecké společnosti  Singapore  Airlines. Mnozí cestující z naší republiky tohoto  leteckého dopravce znají z dálkových linek, kde uvedená  společnost nabízí řadu let opravdu špičkový palubní servis  na palubách moderních dopravních letounů.

Letecká společnost Singapore Airlines (zkratkou SIA a nebo kódem SQ) získala ocenění jedné  z nejbezpečnějších aerolinek světa.SIA se zařadila do TOP 10 leteckých společností na světě, které v současné době provozují své lety. SIA se podařilo již minulý rok 2013 získat v hodnocení  Skytrax první místo za nejlepší leteckou společnost v Asii. Navíc, dodnes je společnost zisková a to také není na stávajícím trhu letecké dopravy samozřejmostí.

Singapore Airlines také objednaly dalších pět velkokapacitních letounů Airbus A380, v současné době jich tak mají devatenáct. K tomu u stejného výrobce mají objednáno 70 letounů Airbus A350. U konkurenčního výrobce – firmy Boeing, bylo společností objednáno 30 strojů Boeing 787-10X Dreamliner. Letouny by měly létat na linkách singapurského dopravce od roku 2017. Již nyní tato letecká společnost vlastní  celkem 103 letounů, jejich průměrné stáří je 6 let a 9 měsíců. Od dubna 2014 Singapore Airlines včetně sesterských Silk Air létají do 99 destinací ve 36 zemích světa.

Do Evropy létají ze Singapuru mimo jiné do Frankfurtu nad Mohanem, odkud poté řada cestujících pokračuje do New Yorku ( JFK ). Další destinací je Mnichov, odkud lze s nimi cestovat  do anglického Manchesteru. V USA Singapore Airlines spolupracuje s nízkonákladovou leteckou společností JetBlue.V případě Austrálie je jejich leteckým partnerem společnost Virgin Australia.

Letecká společnost Singapore Airlines po více než dvou letech spolupráce se světovými designovými studii představuje novou generaci cestovních tříd a palubních produktů, včetně zábavního systému KrisWorld.

První cestující měli příležitost si vyzkoušet produkty nové generace na trase Londýn – Singapur od 13. září 2013. Letecká společnost investovala do nových produktů u prvních 8 Boeingů 777-300ER téměř 150 mil.USD. Vybaveny jím budou i nově objednané Airbusy A350, které budou dodány v příštích letech. Singapore Airlines již řadu desítek let poskytuje exkluzivní servis a tímto počinem tuto filosofii jen potvrzuje. Změnu pocítí cestující ve všech cestovních třídách nových B777-300 ER a Airbusů A350. Zvláštní pozornost byla věnována pohodlí, komfortu, designu a zábavnímu systému KrisWorld.

Ekonomická třída SIA

Nová First class Singapore Airlines poskytuje více soukromí a pohodlí. Pasažéři na nočních letech delších než 7 hodin, a denních letech přesahujících 9 hodin mohou využít odpočinkový servis. Pokud si chtějí odpočinout, stačí informovat palubní personál, který vám upraví sedadlo do lůžkové polohy s pohodlnou matrací, přikrývkou a velkým polštářem.

Singapore Airlines First Class

Změnou prochází také Business třída, zvláštností je konfigurace sedadel 1-2-1. Sedadla jsou v kabině rozmístěna tak, aby měl každý cestující přístup do uličky a aby mu bylo poskytnuto více soukromí. Sedadlo je široké až 86cm, což umožňuje všechny pozice pro sezení i odpočinek k maximálnímu komfortu cestujících. V každém sedadle je dostupný Business panel, který umožňuje připojení k elektrické síti přímo v sedadle a zároveň poskytuje 2 USB porty. Zabudovaný kancelářský software nabízí možnost vytvářet tabulky a prezentace bez použití laptopu. Toto je další prvenství pro Singapore Airlines. LCD obrazovka má úhlopříčku 39 cm a k dispozici je výběr z 225 hudebních CD a mnoho dalšího.

Business třída Singapore Airlines

Ekonomická třída pak nově přináší více místa pro nohy a kolena. Také zde je osobní ovládací panel, místo kde si můžete odložit brýle, kabát a osobní věci. A poprvé je osobní světlo pro čtení umístěné přímo před cestujícím. Obrazovka v Ekonomické třídě má úhlopříčku 27 cm. Zdaleka zde neplatí to , co je často vidět u jiných leteckých společností. Tam ekonomická třída působí dojmem „chudého příbuzného“ a je to okamžitě znát. U Singapore Airlines si váží cestujících i v této třídě , neboť zejména lety na dlouhých linkách musí být pro každého pohodlné , jinak se pro příště nespokojený cestující obrátí na jiného dopravce.

Ekonomická třída nabízí dostatek místa i zábavy

Tyto produkty jsou k dispozici v nových letadlech Boeing 777-300ER, 777-200ER (nový interiér) a Airbus A380 Singapore Airlines.

Tematicky související články

Leave a Reply