Pilotinfo

Singapore Airlines uvede nový Airbus A350-900 na lince do Amsterdamu

Přidáno: 28. Březen 2016Autor:

Během posledních let již velké množství cestujících využilo špičkových palubních služeb společnosti Singapore Airlines na jejich pravidelných linkách. Dopravce pravidelně „sklízí“ ocenění hned v celé řadě kategorií v oblasti civilní letecké dopravy a tak není divu, když vynakládá značné finanční prostředky na postupnou obnovu své traťové flotily. Po avizovaných změnách interiérů na palubách jejich Boeingů 777 přichází doslova od konkurenčního výrobce firmy Airbus další novinka a tou je uvedení nového letounu Airbus A350-900 na pravidelné lince ze Singapuru do Amsterdamu dne 9.5.2016.

Linka bude v provozu každý den s odletem ze Singapuru ve 23:55 a příletu do Amsterdamu ráno v 07:15, což je výhodné pro pohodlný přestup na celé množství dalších linek a to nejen po Evropě. Na zpáteční cestu se bude nový letoun vydávat z hlavního města Holandska v 11.15 hodin, aby poté přistál na letišti v Singapuru další ráno v 05:55. Dopravce už před delší dobou u výrobce v Toulouse objednal 67 letounů tohoto typu a jejich součástí kontraktu je i sedm strojů s ultra-dlouhým doletem. Poslední jmenované budou dodány během první poloviny roku 2018 a budou nasazeny především na dlouhé linky do USA, Evropy a několika destinací v Austrálii.

Singapore Airlines Airbus A 350 900

Tak jako tomu bývá i u jiných dopravců, v rámci výcviku budou létat posádky s letouny A350-900 na linkách po Asii a na základě dlouhodobého kontraktu s výcvikovým střediskem Aeroformation v Toulouse bude v posádce vždy jeden francouzský instruktor (klasická „trojčlenka“ jak říkáme my piloti). O něco později budou výcvik řídit již vlastní instruktoři Singapore Airlines, zvláště když mají k dispozici moderní a průběžně modernizované výcvikové středisko, které už nyní patří k absolutní světové špičce v oboru.

V červenci tohoto roku budeme vídávat pravidelně stejný typ stroje i na letišti v Düsseldorfu. Tamní letiště pravidelně využívá silná asijská komunita, zvláště manažeři pracující v nedalekých průmyslových centrech japonských, korejských i jiných společností. Konkurence proto i zde přiostří a právě cestující na tom mohou jen získat. Cestující tak u nového typu letounů jistě ocení mimořádně široký trup, větší okénka i většího množství světla ke snížení jevu zvaného „jet lag“. Zvýšený strop kabiny cestujících je také výhodou a nejen pro ty nejvyšší z nás. Výkonný systém přetlakování a klimatizace má automatický systém zvlhčování vzduchu, takže i na dlouhých linkách se budou cestující cítit velmi pohodlně.

Ve třech cestovních třídách pojmou nové A350-900 až 253 cestujících (42 v Business třídě, 24 v Premium Economy a 187 v ekonomické třídě). Bohatě vybavený systém palubní zábavy byl ještě doplněn o celou řadu dalších aplikací, her a samozřejmostí je on-line sledování hned celé řady vybraných televizních kanálů a součástí nabídky je vysokorychlostní internetové připojení. Singapore Airlines do budoucna nic nenechává náhodě a díky tomu získává pravidelně nové cestující hned na řadě linek a to nejen těch dálkových. Popřejme tedy dopravci hladké uvedení nového typu letounu do jejich mladé flotily, což se jistě příznivě projeví ve vyšším vytížení linek do mnoha zemí světa.

Airbus A350 900 ULR Singapore Airlines

Tematicky související články

Leave a Reply