Pilotinfo

Společnost Kiwi.com bude refundovat letenky českým zákazníkům na vlastní náklady

Přidáno: 21. Září 2021Autor:

Ačkoliv se cestovní průmysl doposud potýká s následky pandemie v podobě cestovních omezení a zrušených letů, dle dostupných dat Kiwi.com se situace zlepšuje – počet zrušených letů z České republiky klesl letošní léto na pouhá 4 % oproti 32 % v minulém roce a 97 % na vrcholu pandemie. Důvěra v cestování tak opět stoupá a zákazníci se k němu vrací.

Přes narůstající stabilitu trhu a nad očekávání silnou letní sezónu si je však společnost Kiwi.com vědoma, že je stále mnoho zákazníků postižených komplikacemi souvisejícími s refundacemi za zrušené lety aerolinek, které během útlumu cestování výrazně změnily své procesy, aby i nadále udržely svůj byznys v chodu. V reakci na tuto skutečnost Kiwi.com implementuje iniciativu na poskytnutí refundací z vlastních prostředků ve formě kreditů českým zákazníkům, jejichž žádosti o refundace ještě nebyly uzavřeny.

S ohledem na čas, který od některých zrušených letů uplynul, je pravděpodobné, že v některých případech už refundace od aerolinek nebude možné vymoci zpět. Nejistotu zákazníků chce Kiwi.com v těchto případech odstranit právě poskytnutím možnosti čerpání kreditů.

„Dopady pandemie na cestovní průmysl a naše zákazníky hluboce zasáhly Kiwi.com i mě osobně. Tok refundací od aerolinek byl naprostým chaosem a ačkoliv může být těžké zvenku porozumět situaci, ve které jsme se přes značné komplikace snažili tyto refundace vymoci, dělali jsme a stále děláme vše, co je v našich silách, abychom dostali zpět k zákazníkům, co jim náleží. Ne vždy je to ale možné,“ řekl Oliver Dlouhý, spoluzakladatel a ředitel Kiwi.com.

„S oživením cestování a naším opětovným růstem chceme tuto situaci reflektovat a vyčlenili jsme tak z vlastních prostředků 60 milionů korun k refundaci českých zákazníků, které doposud žádnou náhradu za zrušené lety nedostali,“ dodal.

Čeští zákazníci Kiwi.com, jejichž žádosti o refundace ještě nebyly uzavřeny a jimž byl zrušen let důsledkem pandemie, obdrží v následujících týdnech email se všemi detaily nabídky. Kredity od Kiwi.com budou platné 24 měsíců pro použití na let od jakékoliv aerolinky, bez ohledu na to, kterou si zákazník původně vybral.

Korean Air Boeing 787 Dreamliner přistání v Praze

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply