Pilotinfo

Tuto sobotu zahajuje do Karlových Varů nová linka

Přidáno: 13. Červenec 2015Autor:

Letecký provoz na letišti v Karlových Varech obohatí v měsících červenci a srpnu linky společnosti AZAL – Azerbaijan Airlines, které spojí hlavní město Ázerbájdžánu Baku a Karlovy Vary. Provoz linky je prozatím plánován na období od 18. července do 22. srpna s tím, že o jeho případném pokračování bude rozhodnuto na základě vyhodnocení poptávky po tomto spojení. Domluvil se na tom náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik se zástupci společnosti Terma Travel Group AG, s představiteli AZAL – Azerbaijan Airlines a s vedením karlovarského letiště.

Linka z/do Baku bude létat jednou týdně, vždy v sobotu v podvečer, a to podle následujícího letového řádu:

 

Baku Karlovy Vary Den Linka Typ
15:10 17:00 —–6- J2 111 319
Karlovy Vary Baku
18:10 01:20 —–6- J2 112 319

 

„Domníváme se, že subjekty cestovního ruchu v regionu musejí aktivně vyhledávat nové příležitosti a trhy, zejména v situaci, kdy se musíme vyrovnávat s propadem poptávky na ruském trhu. Naše společnost se proto rozhodla zariskovat a podpořit lety z destinace, kde spatřujeme velký potenciál rozvoje. A protože se jedná o nový projekt, jsme připraveni se podílet na pokrytí nákladů této letecké linky až do výše 50 %. Věříme, že se nám touto cestou podaří přilákat novou a atraktivní klientelu do Karlových Varů, a tak se nám tato investice v budoucnu vrátí,“ uvedl předseda představenstva společnosti Terma Travel Group AG a zároveň Honorární konzul Ázerbájdžánu, pan Fakhraddin Mirzoev.

„Naše letecká společnost uvažovala o zavedení letecké linky do Karlových Varů již v roce 2011, kdy se dokonce uskutečnilo několik letů. Tehdy jsme však vyhodnotili, že pro náš rozvoj na českém trhu bude výhodnější spolupráce s ČSA a zejména možnost využívat pražské letiště jako tranzitní bod pro naše cestující. To stále platí, ale myslíme si, že nastala doba k tomu, abychom se pokusili rozšířit nabídku našich služeb i o tak atraktivní destinaci, jakou pro občany Ázerbájdžánu představují Karlovy Vary. K našemu rozhodování nepochybně přispěla i ochota naších partnerů, společnosti Terma Travel, Karlovarského kraje a společnosti Letiště Karlovy Vary s. r. o. podílet se na nákladech těchto letů a tím nám pomoci v pokrytí nákladů na provoz linky,“ řekl ředitel zastoupení AZAL – Azerbaijan Airlines v České republice, pan Nadir Safarov.

„Provoz této nové letecké linky, který umožnila spolupráce mezi touroperátorem, leteckou společností a krajem, resp. letištěm, které Karlovarský kraj vlastní, je dobrým příkladem toho, jak by měl do budoucna probíhat rozvoj leteckých linek, spojujících náš region s okolním světem. Je třeba aktivně spolupracovat a vyhledávat nové příležitosti, ale současně je třeba i do takových linek investovat, jak to ukázali naši partneři. Ale ani my nezůstáváme pozadu. Lety do Baku kraj nebude dotovat, ale podpoří je formou mimořádných slev pro uvedené linky na našem letišti v celkové výši přes 125 000 korun. Věříme, že podobný postup v budoucnu může být impulzem pro další rozvoj turistického ruchu regionu a další rozvoj letiště,“ doplnil Jakub Pánik, náměstek hejtmana Karlovarského kraje.

Azerbajdžánské aerolinie

Tematicky související články

Leave a Reply