Pilotinfo

V době čínské chřipky dochází k nečekaným změnám v žebříčku nejfrekventovanějších aerolinek

Přidáno: 15. Březen 2021Autor:

Oblíbené zimní destinace jako Mexico City nebo Istanbul přinesly ovoce i dopravcům působícím v těchto regionech. Turkish Airlines* se dle Evropské organizace pro bezpečnost letového provozu EUROCONTROL umístila na prvním místě co do počtu letů a podle dat Kiwi.com je nyní celosvětově na 7. místě. AeroMéxico má podobný úspěch, umístilo se na 5. místě v celosvětovém měřítku v porovnání s 20. místem v roce 2020. Žádná z těchto leteckých společností se doposud v top 10 neumístila.

AeroMexico Boeing B 787 Dreamliner

Nedávný úspěch těchto leteckých společností je dán mimo jiné aktuální celosvětovou situací a současnými cestovními restrikcemi, či naopak otevřeností některých destinací pro cestovatele. „Istanbul, Mexico City a Cancún patří v současnosti mezi přední světové destinace, zejména pro americké britské a ruské cestovatele,” říká Eliška Řezníček Dočkalová, ředitelka zákaznické zkušenosti společnosti Kiwi.com a dodává, že i ceny letenek do těchto regionů mohou hrát svou roli.  V porovnání s předpandemickým rokem 2019 totiž klesly o 25 % do Turecka a dokonce o 40 % do Mexika.

Pokud jde o turecké destinace jako Istanbul nebo Antalya, většina jejích návštěvníků pochází z Ruska, Ukrajiny a Velké Británie. Naproti tomu v Mexiku (Mexico City a Cancún) převládají američtí turisté, kteří se podle průzkumu Kiwi.com chystají v roce 2021 na delší cesty více než na krátké výlety.

Ačkoli pozemní hranice mezi USA a Mexikem zůstává uzavřená, Američané mohou stále do Mexika přicestovat letecky. Pro vstup do země nejsou stanoveny žádné požadavky na testování ani karanténa, pouze kontrola teploty a další screeningy po příletu.

Naopak cestující přijíždějící do Turecka jsou povinni předložit negativní test PCR. Test musí být proveden do 72 hodin před plánovaným odletem ze země původu. To platí pro všechny cestující od 6 let, s výjimkou námořníků a tranzitních pasažérů. PCR test bude podle informací aerolinky vyžadován minimálně do 14. dubna.

AeroMexico Boeing B 787 Dreamliner kokpit

Tematicky související články

Leave a Reply