Pilotinfo

Wizz Air ohlásil za rok 2017 další růst a představil plány na další expanzi

Přidáno: 12. Leden 2018Autor:

Wizz Air, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě a jedna z nejrychleji rostoucích evropských aerolinek, v roce 2017 dosáhla hned několika rekordů. Přepravila nejvyšší množství pasažérů, významně rozšířila své služby, podepsala zatím nejvyšší objednávku letadel, spustila sponzoring výcviku budoucích pilotů a představila řadu inovací pro zákazníky.

V roce 2017 Wizz Air přepravil na svých nízkonákladových linkách více než 28 miliónů cestujících, o 24 % více než v roce 2016. Do flotily Wizz Air přibylo 14 nových letadel, 13 Airbus A321 a jeden Airbus A320 – nyní tedy čítá celkem 88 letounů. Nová letadla přinesou 600 nových míst přímo v aerolince. Wizz Air nyní zaměstnává 3500 profesionálů, sídlí na 27 letištích v 15 zemích, včetně dvou nejnovějších bází v Londýně (Luton) a v bulharské Varně. Wizz Air také pokračoval v rozšiřování své sítě, přidal sedm letišť a více než stovku nových služeb. Nyní má síť skoro 600 linek, 145 destinací ve 44 zemích.

Dalším zásadním milníkem roku 2017 byl pro Wizz Air podpis dosud největší objednávky na 146 letounů Airbus A320neo. Smlouva, jakmile ji schválí akcionáři, zaručuje Wizzu 282 letounů, tedy dodávky nových letounů až do konce roku 2026. Díky tomu bude moci aerolinka růst i obnovovat svou flotilu, která v Evropě patří mezi nejmladší a nejúspornější.

Aby Wizz Air podtrhl péči o zákazníky, v posledním roce zvětšil rozměry povoleného kabinového zavazadla o 50 %, dále pracoval na svém e-shopu, webových stránkách i mobilní aplikaci a představil řadu inovativních produktů (Fare Lock, Flexibilní spolucestující).

České posádky WIZZ přivítaly v roce 2017 na palubách více než 462 000 cestujících z a do České republiky. Aerolinka představila v posledním roce dvě nové linky a oznámila spuštění další – linky do gruzínského Kutaisi (první let 19. května). Svými linkami podpořil Wizz Air v České republice vznik 340 pracovních míst v příbuzných odvětvích. Wizz Air v tuto chvíli nabízí z pražského letiště devět nízkonákladových linek do pěti různých zemí. Celkem je v prodeji 400 000 míst.

József Váradi, generální ředitel Wizz Air, prohlásil „Rok 2017 byl pro Wizz Air rokem masivní expanze. Rostli jsme ve všech obchodních aspektech. WIZZ se stal jednou z nejrychleji rostoucích aerolinek a položili jsme základy pro další růst v následujících deseti letech. S naším prověřeným ultra-low-cost byznys modelem, zkušeným a prozákaznickým týmem, novou a moderní flotilou a výhodnými službami jsme jasnou volbou pro chytré zákazníky ve všech zemích, ve kterých operujeme. Budeme i nadále pracovat na rychlém růstu, abychom přinášeli ještě více zajímavých destinací v Evropě i za jejími hranicemi.” 

Wizz Air Airbus A 321

Tematicky související články

Leave a Reply