Pilotinfo

Wizz Air otevře novou základnu na letišti Londýn Luton

Přidáno: 24. Únor 2017Autor:

Wizz Air oznámil, že 18. června 2017 otevře svou 28. základnu na letišti Londýn Luton ve Velké Británii s jedním novým letadlem Airbus A320. Wizz Air létá na letiště Londýn Luton již více než dvanáct let. Londýn Luton bude prvním letištěm ve Velké Británii, které bude sloužit jako základna letecké společnosti Wizz Air. Vybudování této základny by mělo upevnit postavení letecké společnosti Wizz Air na letišti Londýn Luton, na němž je WIZZ již druhým největším leteckým dopravcem. Zároveň se zvýší počet linek nabízených z tohoto letiště na 42. Zřízení základny představuje investici do letiště a místního regionu v podobě vytvoření 36 pracovních míst přímo u letecké společnosti. Související provozní činnosti budou přínosné rovněž pro místní ekonomiku a podpoří zaměstnanost v letectví, dopravě, pohostinství a turistickém ruchu.

Tři nové linky WIZZ spojí Londýn Luton s Tel Avivem v Izraeli, Kutaisi v Gruzii a Prištinou. Linka do Kutaisi bude jediným přímým spojením mezi Gruzií a Velkou Británií. Zařazením nového letadla do provozu se také zvýší četnost letů na některých nejoblíbenějších linkách WIZZ: do Sučavy se bude létat pětkrát týdně, do Konstanty čtyřikrát týdně a do Jasy každý den. WIZZ přepravil v roce 2016 více než 5 milionů cestujících a byl druhým největším leteckým dopravcem na letišti Londýn Luton. V roce 2017 nabídne Wizz Air téměř 6,3 milionu letenek na svých linkách se startem nebo cílem na letišti Londýn Luton, což představuje meziroční nárůst o 13 %.

První let společnosti Wizz Air z Lutonu se uskutečnil v květnu 2004 a směřoval do Katovic. V současnosti je síť WIZZ ve Velké Británii tvořena 83 linkami do 42 destinací z 9 britských letišť. Wizz Air přepravil v roce 2016 na svých nízkonákladových britských linkách více než 6,6 milionu cestujících, což představuje meziroční nárůst o 30 %. Wizz Air oslavil v únoru 2017 přepravu 35 milionů cestujících na všech britských linkách od zahájení jejich provozu.

Wizz Air na letišti Londýn Luton

Letadla společnosti Wizz Air na letišti Londýn Luton

Tematicky související články

Leave a Reply