Pilotinfo

Wizz Air oznámil otevření své 27 základny, tentokrát ve Varně

Přidáno: 14. Prosinec 2016Autor:

Wizz Air, největší nízkonákladový letecký dopravce ve střední a východní Evropě a vedoucí dopravce v Bulharsku, oznámil, že 21. července 2017 otevře svou dvacátou sedmou základnu. Tentokrát  v bulharské Varně, zatím s jedním letadlem Airbus A320. Wizz Air již do Varny létá a toto letiště se stane druhou základnou společnosti Wizz Air v Bulharsku.

Základna WIZZ ve Varně bude vybudována investicí ve výši 98 milionů USD, a zároveň tím vznikne 36 pracovních míst přímo u této letecké společnosti. Základna bude rovněž přispívat k rozvoji místní ekonomiky, protože podpoří vznik dalších pracovních míst v odvětvích letectví, dopravy, pohostinství a cestovního ruchu.

Nové letadlo zvýší počet linek z letiště Varna na sedm. Nejnovější linky WIZZ propojí Varnu s letišti Dortmund a Mnichov Memmingen v Německu, Eindhoven v Nizozemí, Larnaka na Kypru a Milán Bergamo v Itálii. Také se zvýší četnost letů na oblíbené lince na letiště Londýn Luton na 10 letů týdně. Wizz Air nabídne v roce 2017 více než 380 000 letenek na svých linkách z Varny a do Varny, což představuje meziroční nárůst o 260 %.

První let Wizz Air z letiště Sofie se uskutečnil v roce 2005 a od té doby se tato letecká společnost stala lídrem na trhu letecké dopravy v Bulharsku. Během uplynulých 12 měsíců do 30. listopadu přepravil WIZZ na svých nízkonákladových linkách ze tří bulharských letišť – Sofie, Varna a Burgas – více než 1,7 milionu cestujících. Aktivity společnosti Wizz Air v Bulharsku podpoří v letošním roce více než 1200 pracovních míst** v návazných odvětvích. WIZZ nedávno získal ocenění „Sky Award“ pro nejoblíbenější nízkonákladovou leteckou společnost v Bulharsku jako uznání nepřetržitého rozvoje a vynikajících služeb této letecké společnosti.

Wizz Air bude mít v roce 2017 na svých základnách v Bulharsku osm letadel, včetně jednoho nového letadla. Sedm z nich je v Sofii, jedno bude ve Varně. Posádky se zaměřením na uspokojování potřeb zákazníků bude tvořit více než 300 zaměstnanců. Bulharská síť WIZZ nyní zahrnuje 43 linek, včetně jedné vnitrostátní linky mezi Sofií a Varnou.

Airbus wizzair

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply