Pilotinfo

Wizz Air poprvé představil Airbus A321neo

Přidáno: 27. Září 2016Autor:

Společnosti Wizz Air a Airbus společně představily na letišti v Budapešti nejmodernější letadlo Airbus A321neo a zahájily program testování pro piloty WIZZ. Wizz Air od svého prvního letu v roce 2004 nepřetržitě rozšiřuje svou síť nízkonákladových linek. WIZZ vždy provozoval letadla typu Airbus A320 a v listopadu 2015 zařadil do svého letadlového parku první letadlo A321ceo, které umožňuje letecké společnosti nabízet větší počet sedadel do většího počtu destinací za nejnižší ceny letenek WIZZ. Nové barvy a světlejší atmosféra v interiéru, sedadla čalouněná měkkou kůží a širší výběr sedadel navíc zvyšují spokojenost zákazníků s cestováním. Během roku 2018 bude do letadlového parku WIZZ zařazeno 30 letadel A321ceo a v roce 2019 převezme WIZZ první ze 110 letadel Airbus A321neo objednaných na Pařížském aerosalonu 2015. Dodávky letadel A321neo budou pokračovat do konce roku 2024.

Wizz Air v současnosti provozuje 63 letadel Airbus A320 a 10 letadel A321ceo s průměrným stářím 4 roky, což je jeden z nejmladších letadlových parků v Evropě. Wizz Air tím potvrzuje své dlouhodobé zaměření na podporu hospodárné a ekologické průkopnické techniky. Letadlo A321neo používá nejnovější inovace včetně vylepšených provozních vlastností a aerodynamiky, nové generace motorů a speciálně tvarovaných pomocných ploch na koncích nosných křídel („Sharklet“). Výsledkem je nejnižší měrná spotřeba paliva ve své kategorii. V porovnání se současnými letadly s jednou uličkou činí úspora paliva více než 15 procent, a tomu odpovídají i nižší emise CO2. Další výhodou je nižší hlučnost.

Wizz Air patří mezi nejdůležitější partnery společnosti Airbus, a proto mohou piloti WIZZ jako první testovat letadlo A321neo, nejprodávanější letadlo s jednou uličkou. Tým kapitánů WIZZ, včetně hlavního pilota společnosti Wizz Air, jímž je Zoltan Szabo, poletí z Budapešti do sedmi evropských destinací, aby vyzkoušel ovladatelnost a provozní vlastnosti letadla A321neo, které jsou nejlepší ve své třídě.

Diederik Pen, provozní ředitel společnosti Wizz Air, k tomu říká: „Máme velkou radost, že můžeme zahájit testy letadla Airbus A321neo, které bude zařazeno do našeho letadlového parku poprvé v roce 2019. Jsme přesvědčeni o tom, že toto nové letadlo nám umožní další snížení provozních nákladů a našim cestujícím poskytne nejnižší ceny letenek v naší široké síti nízkonákladových linek. Kromě vylepšení naší nabídky a zážitků pro zákazníky jsme také hrdí na to, že omezíme náš vliv na životní prostředí díky výraznému pokroku v oblasti ekologie, který přináší průkopnická technika letadel A321neo.“

Airbus A321neo Budapešť Airbus A 321 neo Airbus A321neo test

Tematicky související články

Leave a Reply