Pilotinfo

Wizz Air připravuje spuštění nového výcvikového střediska

Přidáno: 26. Duben 2018Autor:

Společnost Wizz Air, která je dobře známa i českým cestujícím, otevře do konce roku 2018 nové školicí středisko. Součástí tréninkového centra bude řada simulátorů, jeden pevný základový simulátor, stejně jako zcela nový trenažér pro nouzové evakuace v kabině a zařízení pro skutečné požární cvičení.

Protože letecká společnost pokračuje na evropském trhu v silném 20% meziročním růstu a v nadcházejícím desetiletí očekává ztrojnásobení své flotily, nové centrum umožní společnosti WIZZ zvýšit své vzdělávací kapacity až na 100 zaměstnanců denně, s plánovaným růstem na více než 250, při zachování nejvyšších standardů.

Středisko se nachází pět minut od mezinárodního letiště Ference Liszta v Budapešti a podle záměrů investora to bude jedno z největší vzdělávacích středisek pro letectví v regionu. Vedle tří simulátorů a cvičného trupu letadla bude zařízení o rozloze 3 800 metrů čtverečních zahrnovat 14 školicích místností, kancelářské prostory, velkou lobby a společnou místnost pro odpočinek. Zařízení může být rozšířeno o další simulátory nebo více školících místností, což společnosti dodává větší flexibilitu a prostor pro budoucí růst.

Diederik Pen, výkonný viceprezident a hlavní ředitel pro provoz společnosti Wizz Air, řekl:Do konce roku 2018 budeme mít pravidelně vyškolený mezinárodní tým čítající více než 1 000 pilotů a 2 000 palubních průvodčích. Tento počet by se mohl v průběhu dalších 10 let ještě ztrojnásobit. Díky novému centru budeme moci zrychlit výcvik i nábor, budeme poskytovat výcvik na špičkové úrovni. Tím vším podpoříme rychlý růst naší společnosti.

Dva nové letecké simulátory Airbus A320 dodá společnost CAE, která je globálním lídrem v oblasti leteckého výcviku pro trh civilního letectví, která zajistí hladké provozování a údržbu výcvikových zařízení pro příštích 10 let.

Výcvikové středisko Wizz Air

Tematicky související články

Leave a Reply