Pilotinfo

Wizz Air rozšiřuje svou flotilu Airbusů A321XLR

Přidáno: 25. Červen 2019Autor:

Společnost Wizz Air Holdings Plc, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, dnes oznámila, že v rámci dohody s Indigo Partners podepsala memorandum o porozumění se společností Airbus S.A.S., týkající se uplatnění možnosti nákupu 20 letadel Airbus A321XLR. Nový model se začne vyrábět v roce 2023 a dodávky pro Wizz se uskuteční v průběhu tří let. Varianta A321XLR bude disponovat 239 sedadly, stejně jako A321neo, zůstane tak zajištěna stejná kapacita, jako u stávající flotily Wizz Air. Dokončení objednávky podléhá schválení akcionáři společnosti Wizz Air.

Wizz Air Airbus A321 vzlet

A321XLR je nákladově nejefektivnější letadlo s prodlouženým doletem, pro Wizz tedy představuje významnou příležitost k dalšímu rozšiřování své sítě a připojení dalších zajímavých destinací, které jsou v současné době mimo dolet. Létání na 5-6hodinových trasách nyní zvládáme k velké spokojenosti našich zákazníků, díky řadě letadel XLR ještě zvýšíme hodnotu a nabídku vynikajících služeb a pohodlí na letech, které trvají i 7 nebo 8 hodin, “ řekl József Váradi, generální ředitel společnosti Wizz Air.„Efektivita letadel Airbus A321XLR rozšíří naši konkurenční výhodu pro stimulaci poptávky po letecké dopravě ve střední a východní Evropě i mimo ni. Zároveň minimalizuje naši ekologickou stopu a přispěje k upevnění naší vedoucí pozice v Evropě.

Wizz Air Airbus A321 interier GEVEN

Dnešní oznámení navyšuje celkové objednávky společnosti Wizz Air u Airbusu na 276 letadel, které by měly být dodány do roku 2026.

 

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply