Pilotinfo

Wizz Air uvedl do provozu svou 25. základnu v gruzínském městě Kutaisi

Přidáno: 22. Září 2016Autor:

Wizz Air, největší nízkonákladový letecký dopravce ve střední a východní Evropě, dnes oslavil dosažení dalšího významného milníku ve svém rozvoji a uvedl do provozu svou 25. základnu, tentokrát v gruzínském městě Kutaisi. Letiště Kutaisi se stalo základnou pro jedno z nových letadel Airbus A320 společnosti Wizz Air, které odtud bude startovat na sedmi nových nízkonákladových linkách do tak atraktivních destinací, jako jsou Berlín, Dortmund a Mnichov Memmingen v Německu, Larnaka na Kypru, Milán v Itálii, Sofie v Bulharsku a Soluň v Řecku. WIZZ nyní se svými nejnovějšími službami nabízí 11 nízkonákladových linek z Kutaisi do osmi zemí. V rámci sítě WIZZ mohou cestující navíc pokračovat v cestě do více než 70 dalších destinací ze základen WIZZ v Budapešti, Katovicích, Sofii, Vilniusu a Varšavě. Gruzínští zákazníci tak mají příležitost cestovat po celé Evropě za nejnižší ceny společnosti Wizz Air.

První let společnosti Wizz Air z Kutaisi se uskutečnil v roce 2012 a od té doby letělo s WIZZ z Gruzie a do Gruzie více než 600 000 cestujících. Lety společnosti Wizz Air nejenže poskytují cenově dostupné spojení mezi Gruzií a ostatními částmi Evropy, ale také podporují místní pracovní trh v odvětvích letecké dopravy a turistiky. Wizz Air přepravil v roce 2015 na svých linkách z Kutaisi více než 125 000 cestujících a podpořil přibližně 100 lokálních pracovních míst.

Zřízení základny v Kutaisi představuje pro společnost WIZZ investici 98 milionů USD a tímto krokem vzniklo 36 pracovních míst přímo v letecké společnosti. Místní posádky Wizz Air splňují z hlediska kvalifikace vysoké standardy, což by se mělo odrazit v kvalitě služeb na palubě letadel WIZZ.

Wizz Air Airbus

Wizz Air oslavuje pozoruhodný milník v podobě uvedení nové základny v Kutaisi do provozu 20% slevou na všechny lety z Gruzie a do Gruzie. Tato výjimečná jednodenní akční nabídka znamená ještě větší úspory pro gruzínské zákazníky a návštěvníky této země. Sedadla lze rezervovat již od pouhých 9,99 EUR/24,99 GEL do půlnoci na webových stránkách wizzair.com, které jsou nyní k dispozici rovněž v gruzínštině.

Linky Wizz Air z Kutaisi v Gruzii

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply