Pilotinfo

Wizz Air zprovozní první přímou linku z České republiky na Island

Přidáno: 16. Únor 2017Autor:

Wizz Air, největší nízkonákladový letecký dopravce ve střední a východní Evropě, oznámil, že zprovozní přímé spojení mezi Českou republikou a Islandem. Provoz na nejnovější nízkonákladové lince WIZZ v podobě prvního přímého letového spojení z Prahy do Reykjavíku bude zahájen 31. května. Cestující budou mít na výběr dvě spojení týdně, každou středu a neděli. Cestující, kteří plánují svou dovolenou nebo víkendový výlet do této vzrušující destinace, si mohou již rezervovat letenky na portálu wizzair.com za ceny již od 1339 CZK*/49,99 EUR*.

Nízkonákladová linka bude příležitostí pro turisty i obchodní cestující, kteří hodlají navštívit velmi oblíbený Reykjavík. Zároveň podpoří turistický ruch mezi oběma státy a vytvoří důležité spojení mezi Českou republikou a Islandem pro obchodníky a podnikatele. Hlavní město Islandu je považováno za jedno z nejbezpečnějších, nejzelenějších a nejčistějších hlavních měst na světě a je velmi oblíbenou turistickou destinací díky různým kulturním akcím a zajímavým místům. V Reykjavíku je největší expozice svého druhu věnovaná velrybám a také Perlan – nezaměnitelná stavební dominanta hlavního města. Island nabízí také celou řadu jedinečných turistických atrakcí, mezi něž patří různé naučné výpravy do přírody, zimní rybolov a samozřejmě sledování polární záře.

Wizz Air nabízí českým zákazníkům nízkonákladové lety od roku 2009. Nabídka nyní zahrnuje 10 nízkonákladových linek do pěti zemí ze dvou českých letišť: Praha a Brno. Pozitivně naladěné posádky Wizz Air v České republice přivítaly v roce 2016 na palubě svých letadel více než 476 000 cestujících na letech do České republiky a z České republiky.

wizzair

Tematicky související články

Leave a Reply