Pilotinfo

Wizz Air zvýšil počet přepravených cestujících za rok 2016 o 19 %

Přidáno: 05. Leden 2017Autor:

Wizz Air, největší nízkonákladový letecký dopravce ve střední a východní Evropě, dnes oznámil, že uzavřel další úspěšný rok, který se vyznačoval rekordním počtem přepravených cestujících, intenzivním rozšiřováním sítě WIZZ a globálním oceněním za kvalitu služeb. WIZZ během uplynulých dvanácti měsíců zařadil do své flotily 9 nových letadel, obohatil svou nabídku o 17 nových destinací a rozšířil svou síť o více než 100 nových linek.

WIZZ přepravil 23 milionů cestujících v roce 2016, což představuje meziroční nárůst počtu cestujících o 19 %. Ke konci loňského roku nabízela letecká společnost spojení do 134 destinací ve 40 zemích a prodávala letenky na 519 linkách. Během uplynulého roku zařadil WIZZ do své flotily devět mimořádně hospodárných letadel Airbus A321 a vytvořil více než 400 nových přímých pracovních míst. Pro společnost tak nyní pracuje více než 3000 zaměstnanců. Flotila společnosti Wizz Air nyní zahrnuje 74 letadel Airbus A320 a Airbus A321, provozovaných na 25 základnách ve 13 zemích střední a východní Evropy. V březnu, resp. červenci 2017 zahájí provoz další dvě základny, v moldavském Kišiněvě a bulharské Varně.

Nepřetržitý rozvoj a vynikající služby přinesly společnosti Wizz Air v roce 2016 prestižní globální ocenění. WIZZ získal ocenění „Value Airline of the Year 2016“ od předního odborného časopisu Air Transport World (ATW), jednoho z největších poskytovatelů multimediálních informací a služeb pro globální trh letecké dopravy, a ocenění „Low Cost Airline of the Year 2016“ od Centra pro letectví CAPA, předního poskytovatele nezávislých informací o trhu letecké dopravy. Letecká společnost je také držitelem registrace provozně bezpečnostního auditu IOSA (IATA Operational Safety Audit), který je považován za globální etalon v oblasti hodnocení bezpečnosti letecké přepravy.

Wizz Air se i nadále zaměřuje na české zákazníky, jimž nabízí devět nízkonákladových linek do čtyř zemí ze dvou českých letišť: Prahy a Brna. Místní posádky našich moderních letadel s radostí přivítaly na palubě více než 476 000 cestujících v roce 2016 při letech z České republiky a do České republiky. Wizz Air tím podporuje více než 350 lokálních pracovních míst* v návazných odvětvích.

wizzair

Tematicky související články

Leave a Reply