Pilotinfo

Kampaň DOLETÍŠ – díl čtvrtý Počasí

Přidáno: 08. Leden 2012Autor:

Nejnovější díl bezpečnostní kampaně Doletíš! se z mého pohledu vrací ke kořenům. Tedy od obecného povídání a hezkých letových záběrů k něčemu co se může pilotům skutečně hodit. To co se odehrává v nejnovějším dílu může zasvěceným silně připomenout nešťastnou Cessnu C 150 OK – WWW, která 13. května 2010 ukončila svůj let nedaleko Javorníku na Šumavě a přitom zahynuly obě osoby na palubě.

Pokud nyní všichni, tedy jak posádky, tak řídící ale třeba i další posádky ve vzduchu budou postupovat, tak jak je to představené právě v nejnovějším dílu Doletíš! můžeme si říct, že krvavě zaplacené zkušenosti k něčemu jsou. Základem ovšem samozřejmně vždy bylo, je a bude správné rozhodnutí pilota, ideálně ještě dřív než vůbec sedne do letadla.

Oficiální komentář autorů k dílu Počasí

Počasí výrazně ovlivňuje létání, zejména to sportovní. Podcenění meteorologických jevů vede ke složitým situacím, které mohou vyústit až v nehodu s fatálními důsledky.

Mlha, silné srážky, námraza, střih větru, to jsou jen některé z nástrah, které nám počasí umí připravit. Vyhodnocení meteorologické situace před letem s využitím všech dostupných zdrojů, správná predikce jejího vývoje a sledování jejích změn za letu, to jsou základní předpoklady pro bezpečné provedení letu.

V našem spotu piloti úmyslně tohle všechno podcenili a dostali se do obtíží.

Chceme vám ukázat, jak se zachovat i v situaci, do níž by se odpovědný sportovní pilot nikdy neměl dostat a jaké informace jsou vám schopny v nouzi poskytnout složky ŘLP. Řídící letového provozu nemohou v běžném provozu pochopitelně plnit roli informační služby a předávat vám všechny informace, jejichž získání před letem je vaší povinností, ale v případě nouze jsou schopni vám výrazně pomoci.

Tematicky související články

Leave a Reply

Letadla na prodej
Prodej letadel Cessna a Maule, prodej leteckých motorů Lycoming a náhradních dílů s nízkými cenami.