Pilotinfo

ŘLP ČR zrušil zakázku na pořízení nového hlavního systému pro řízení letového provozu

Přidáno: 24. Září 2013Autor:

Státní podnik Řízení letového provozu České republiky v souladu se zákonem o veřejných zakázkách č. 137/2006 Sb., zrušil veřejnou zakázku na pořízení nového hlavního systému pro řízení letového provozu (projekt NEOPTERYX).

Kvalifikačním sítem z původně pěti přihlášených uchazečů do závěrečného kola soutěže postoupily dvě společnosti, které se řadí k předním výrobcům technologií pro poskytovatele letových provozních služeb na světě – španělská společnost INDRA a francouzský výrobce THALES.

Vzhledem k tomu, že ani jedna z předložených nabídek nenaplnila stanovené technické požadavky zadavatele, rozhodl generální ředitel ŘLP ČR, s.p. na základě jednomyslného doporučení hodnotící komise o vyloučení obou uchazečů a v souladu s příslušnými ustanoveními zákona o veřejných zakázkách o zrušení veřejné zakázky.

Projekt NEOPTERYX bude i přes zrušení veřejné zakázky nadále pokračovat. Jako první bude zpracována detailní analýza, jejíž výsledky poskytnou členům projektového týmu a vedení podniku podklady pro rozhodnutí o dalším postupu v souladu se zákonem o veřejných zakázkách.

Realizace projektu NEOPTERYX a zajištění nového hlavního systému pro řízení letového provozu v českém vzdušném prostoru je z hlediska budoucích závazků ŘLP ČR, s.p. klíčová. Jedná se zejména o naplnění požadavků Evropské komise v rámci programu „Jednotného evropského nebe“ na vysokou technickou způsobilost a související certifikaci evropských poskytovatelů služeb řízení letového provozu.

air navigation servis czech republic

Tematicky související články

Leave a Reply

Letadla na prodej
Prodej letadel Cessna a Maule, prodej leteckých motorů Lycoming a náhradních dílů s nízkými cenami.