Pilotinfo

Kampaň DOLETÍŠ ?! – Letecká nekázeň na veřejnosti

Přidáno: 10. Červenec 2014Autor:

Je tady další díl vydařené kampaně DOLETÍŠ ?! Tentokrát na překvapivé téma letecké nekázně pilotů na leteckých dnech a akcích pro veřejnost. Proč překvapivé? Protože je to něco, co je dlouhodobě tabu, a minimálně v České republice je tento nešvar dlouhodobě ignorován. V úvodu je zmíněna tragická nehoda z 10. srpna 2013 na modelářském letišti Holešov, kdy jen shodou náhod zahynul jen pilot ultralightu OK – SUR 11 a nikdo z přihlížejících nedošel žádné újmy.

V Čechách evidentně hřešíme na fakt, že za sebou nemáme žádnou tragickou zkušenost typu německého Ramsteinu, nicméně jednou se štěstí může unavit i u nás … Ve videu jsou citovány předpisy LAA. Konkrétně v ustanovení 3.4. tedy v tom co je považováno u ultralightů za Akrobatický let, který se nesmí provádět je zřejmé, že jeho ustanovení evidentně málokdo dodržuje a ještě méně je jeho nedodržování kontrolováno ze strany odpovědných funkcionářů.

Snad tedy tento díl, bude poučením nejen pilotům, ale všem, kteří mají k bezpečnosti na leteckých akcích pro veřejnost co říci.

Tematicky související články

Leave a Reply