Pilotinfo

Akrobacie na vrtulníku bude jedním z vrcholů Helicopter Show 2016

Přidáno: 08. Březen 2016Autor:

Dlouho očekávané překvapení organizátorů a premiéra na královéhradeckém nebi zaručí, že letošní Helicopter Show proběhne ve velkém stylu. Návštěvníci se mohou už nyní těšit na strhující letecké vystoupení akrobatického vrtulníku BÖ105, kter. bude jednoznačně největším lákadlem sobotního leteckého dne. Vrtulník, jehož americký „kolega“ si střihl roli i v poslední bondovce, zazáří v barvách Red Bullu v sobotu 14. května 2016.

Dechberoucí podívanou bude mít na hradeckém letišti na svědomí Siegfried „Blacky“ Schwarz ze skupiny Flying Bulls. Hlavního protagonistu vrtulníkové show představuje za organizátora akce Daniel Tuček: „Blacky je jedin.m rakousk.m pilotem s civilní licencí pro akrobacii na vrtulníku a dokonce jeden ze dvou pilotů s licencí FAA na vrtulníkovou akrobacii. Za svou bohatou kariéru dokončil mnoho v.zev, ať už jde o záchranné lety ve špatném počasí, v noci nebo ty s podvěsem při silném větru v horách. Na Mistrovství vrtulníkového létání v kategorii „Freestyle“ v Rusku získal s vrtulníkem BÖ105 zlatou medaili v roce 2012.“

Flying Bulls, BO 105 CB | Flying Bulls, BO 105 CB

Stroje Red Bullu jsou jedin.mi vrtulníky na světě, které jsou registrovány jako civilní akrobatické vrtulníky, přičemž rovnou dva z nich jsou ve stáji The Flying Bulls v Salzburgu. Vrtulník BÖ105 může díky speciálním prvkům použit.m při v.robě létat přemety, v.kruty a další akrobatické manévry při kter.ch se divákům zastavuje dech. „Siegfried Schwarz je šéf pilotem a letov.m ředitelem Flying Bulls. Jeho pilotní schopnosti v rámci akrobatického vystoupení budeme s nadšením sledovat i my zkušení piloti. Blacky je fantastick. pilot s více než deseti tisíci letov.mi hodinami na kontě, lze ho přirovnat k „007“ na nebi. Dlouho očekávaná premiéra na Královéhradeckém nebi bude stát rozhodně za to a věříme, že návštěvníkům připraví nezapomenutelné zážitky“, dodává pilot společnosti DSA Daniel Tuček.

Helicopter Show proběhne znovu společně s Rally Show a Autosalon Show. Diváci si budou moci za jeden vstup užít bohat. program jak ve vzduchu, tak i na zemi, včetně vyzkoušení zážitkov.ch jízd a letů na vlastní kůži. Vstup na nejrozsáhlejší leteckou a motoristickou show v České republice mají děti do 150 cm i osoby ZTP zdarma.

Flying Bulls, BO 105 CB | Flying Bulls, BO 105 CB

Technické parametry akrobatického vrtulníku BÖ 105: 

Délka vč. nosného rotoru: 11,86 m

Výška: 3,02 m

Maximální vzletová hmotnost: 2400 kg

Maximální rychlost: 270 km / hod (145 kts)

Maximální doba letu: 2 hod 15 min

Motor: 2x Allison 250 C20B

Výkon: 345 HP / motor

Tematicky související články

Leave a Reply