Pilotinfo

Bell Helicopter bude spolupracovat s českou MPI Group na výzbroji pro UH-1Y Venom

Přidáno: 17. Květen 2016Autor:

Bell Helicopter, dceřiná společnost Textron Inc., podepsala memorandum o porozumění s MPI Group, českou společností která působí v oblasti obrany a bezpečnosti. K jedním z jejich nejznámnějších produktů používaných v českém vojenském letectví, pak bezpochyby patří letecké kanóny Plamen, hlavňová výzbroj letounů Aero L 159. Memorandum zahrnuje potenciální spolupráci Bell Helicopter a MPI Group při vyzbrojování vrtulníku UH-1Y Venom. UH-1Y Venom je jedním z kandidátů pro program středních vrtulníků české armády.

Těšíme se na rozvíjení vztahu s Bell Helicopter, rádi bychom propojili naše schopnosti a nadále rostli v rámci armádního sektoru České republiky,“ řekl Lukáš Šebesta, ředitel MPI Group, Ltd. „Bell Helicopter je silným globálním partnerem a jsme rádi, že máme příležitost prozkoumat veškeré možnosti naší spolupráce.“ MPI Group se specializuje na armádní řešení na klíč, na českém trhu funguje již 25 let. Intenzivně spolupracuje s českými policejními složkami, speciálními jednotkami, armádou a českými a slovenskými výrobci, dodavateli a koncovými zákazníky v sektoru obrany a leteckého průmyslu.

Bell Helicopter podpis memoranda MPI Group

Bell Helicopter tímto podpisem zdůrazňuje svůj dlouhodobý závazek k České republice a regionu střední a východní Evropy. Bell Helicopter v současné době vlastní a provozuje evropské centrum kompletace a dodávek umístěné na letišti Praha Ruzyně. Centrum je odpovědí na stále rostoucí poptávku po civilních produktech a službách společnosti v Evropě. V červnu 2015 podepsala společnost memorandum o porozumění s LOM Praha pro vyhledávání možností spolupráce na servis, podporu a školení na UH-1Y ve střední Evropě. „Máme radost, že máme možnost spolupracovat s MPI Group, těšíme se na to, že budeme moci propojit jejich znalost českého obranného průmyslu s naší zkušeností v oblasti specializovaných letounů,“ dodal Mitch Snyder, prezident a CEO Bell Helicopter, „Česká republika je skvělým partnerem. Chceme stavět na našich vztazích a rozvinout je dál.

UH-1Y je v současné době nejpokročilejší užitkový vrtulník, nabízí zákazníkům nejnižší náklady a skvělou schopnost nasazení. V kombinaci s bojovým vrtulníkem AH-1Z vytváří flexibilní a agilní platformu mezi bojovým a užitkovým vrtulníkem. Díky tomu, že mají 85 % hlavních komponent stejných, lze je snadno udržovat, snižují se náklady na trénink a logistiku

Bell UH 1Y

Tematicky související články

Leave a Reply