Pilotinfo

Bell pokračuje v modernizacích všech svých modelových řad

Přidáno: 07. Únor 2020Autor:

Bell Textron Inc. oznámila na každoroční přehlídce Heli-Expo v kalifornském Anaheimu uvedení vylepšené technologické výbavy pro stroje, které vyrábí pro komerční sektor.

Pro nové komerční vrtulníky bude k dispozici následující modernizovaná výbava, kterou bude možné opatřit i starší stroje.

Bell 505 Jet Ranger X: Bell 505 má velmi nízké provozní náklady v segmentu lehkých jednomístných strojů. Za důkaz jeho všestrannosti lze považovat, že je v současnosti využíván záchrannými službami, policejními sbory, v turistickém ruchu, médiích či obecně ve firemním sektoru v 50 zemích celého světa. Kabina Garmin G1000H NXi je ve strojích vyrobených v roce 2020 již standardní výbavou, slouží ke zlepšení situačního vědomí pilotů a snižuje jejich vytížení.

vrtulník Bell 505

Vrtulník Bell 505

Bell 407GXi: Díky FAA certifikaci pro individuálně pilotované lety podle přístrojů (IFR) a systému Bell Autopilot – 3rd Axis je Bell 407GXi schopný provozu za jakéhokoliv počasí a zároveň při tom poskytuje spolehlivou a efektivní operační flexibilitu. Bell 407GXi se může chlubit nejnižšími provozními náklady ze všech helikoptér s IFR certifikací na trhu.

Bell je také prvním OEM výrobcem, který certifikoval HUMS (Health and Usage Monitoring System) pro lehký jednomotorový stroj. HUMS monitoruje pohonný systém, motor, rotory a odhaduje zbývající životnost těchto dílů, čímž usnadňuje plánování údržby.

Navíc bude do standardní výbavy všech nových strojů Bell 407GXi zahrnut systém Precise Flight Pulselite®. Pokud je aktivován, systém Pulselite® střídavě přepíná přistávací a taxi světla, aby se zvýšila viditelnost stroje při letovém provozu. Systém má také přímý efekt na snížení počtu kolizí s ptactvem a je dostupný jako příslušenství od společnosti Bell.

Bell 429 a Bell SUBARU 412 EPX: Všechny stroje Bell Subaru 412 EPX a Bell 429 jsou nyní vybaveny avionikou druhé generace BasilXpro vyrobenou firmou Astronautics. Nová avionika s sebou přináší několik vylepšení, nejdůležitější z nich jsou snížení hmotnosti každé zobrazovací jednotky o 1,5 kg, nižší spotřeba, zlepšený vyhledávač tras s pěti úrovněmi přehlednosti a dvouvteřinovým startem.

Pro Bell 429 je nově také dostupný manažerský interiér nabízející moderní barevné kombinace, včetně kožených a kobercových kabinových prostor.

Bell Subaru 412EPX bude k vidění v Severní Americe poprvé od doby, kdy byl tento vrtulník odhalen na Farnborough Air Show v roce 2018. Bell Subaru 412EPX se může chlubit robustnějšími schopnostmi reduktoru hlavního rotoru, maximální vnitřní vzletovou hmotností zvýšenou na 5 500 kg a kroutícím momentem nosného rotoru zvýšeným o 11 % v rychlostech pod 60 uzlů.

Bell 525 Relentless: První Bell 525 ze sériové produkce, který je opatřený vybavením pro ropný a plynárenský průmysl, absolvoval na přehlídce Heli-Expo svůj debut. Bell 525 značně pokročil ve svých zkušebních letech a splnil důležité vývojové a testovací požadavky. Program nyní přechází na certifikační zkušební lety. Vrtulník Bell 525 reprezentuje obrovský technologický krok kupředu díky elektroimpulzním systémům s technologií fly-by-wire, které zvyšují bezpečnost, snižují vytížení pilotů a zvyšují jejich situační povědomí. Bell 525 je poháněný dvěma motory GE Aviation GE CT7-2F1, jež získaly svou FAA certifikaci na podzim roku 2019.

vrtulník Bell 525

 

Vrtulník Bell 525 Relentless

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply