Pilotinfo

Certifikace Bellu 525 pokračuje, nyní úspěšně prošel hlukovými testy

Přidáno: 29. Duben 2020Autor:

Bell 525 Relentless je o krok blíže k tomu stát se na trhu prvním certifikovaným komerčním vrtulníkem se systémem fly-by-wire. V posledním měsíci dokončil tým Bellu další fázi testování stroje. Hlukové testy probíhaly na letišti Buttonwillow v Kalifornii, kde jsou pro to ideální podmínky. Obzvláště důležité byly nízký hluk v pozadí a zároveň blízkost města Bakersfield pro zajištění podpory pro techniky.

Vrtulník Bell 525

S ohledem na současnou bezpečnostní situaci si členové testovacích týmů při testování museli držet dostatečný společenský odstup. „Naše monitorovací stanice jsou od sebe několik desítek metrů, proto jsme potřebná data získali velice jednoduchým způsobem a neměli jsme přitom potíže s dodržováním bezpečného odstupu,“ vysvětluje Mike Bucka, projektový manažer testování ze společnosti Acoustical Analysis Associates, Incorporated. „Větším problémem pro testování bylo nepříznivé počasí, nicméně testování jsme časově rozvrhli tak, abychom se bouřkám vyhnuli,“ doplňuje Mike.

Není žádným tajemstvím, že se na trhu rotorových letadel rozmohla obrovská poptávka po tichých strojích. Některá velká města ve Spojených státech, jako je například San Francisco, se už problémem akustických emisí zabývají a začala silně regulovat lety přes své území. Jako největší komerční produkt společnosti Bell je Bell 525 Relentless vyvinut s cílem být co nejtišším a co nejvýkonnějším.

Nový Bell 525 může přepravovat až 16 pasažérů, kteří budou cestovat ve vysokém komfortu, a to díky zjemněným vibracím a tichému provozu a moderní technologiím. Stroj je ideální pro operace na moři, služební cesty, přepravu vojáků a mnoho dalších misí. A díky tvrdé práci a odhodlání týmu Bell je také o krok blíže k tomu stát se první komerční fly-by-wire helikoptérou na světě.

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply