Pilotinfo

DSA se důrazně ohradila proti dezinformaci o výběrovém řízení

Přidáno: 20. Duben 2013Autor:

Společnost DSA se důrazně ohrazuje proti dezinformacím a nepravdám, které se objevily dnes v médiích. Zásadně nesouhlasí se spojováním svého jména ve spojitosti s jakoukoliv předraženou nebo neregulérně vysoutěženou zakázkou.

„Společnost provozuje leteckou záchrannou službu vždy na základě řádných výběrových řízení a uzavřených smluv. Uváděná škoda je naprosto nepravdivá a zavádějící, protože armáda a policie nebyla dodnes schopna stanovit kompletní cenu za vlastní provoz,“ zdůraznil předseda představenstva DSA Tomáš Suchánek, který je jedním z pilotů zakladatelů letecké záchranné služby Československu v roce 1987.

Společnost DSA dvacet let zajišťuje pro občany České republiky leteckou záchranou služby a její rozvoj dle nejvyšších evropských standardů. Díky tomu je letecká záchranná služba v Česku dlouhodobě na nejvyšší světové úrovni.

Posádky společnosti DSA nad rámec své činnosti například zasahovaly jako první při povodních jak v roce 1997 na severní Moravě, tak v roce 2011 v severních Čechách, kde zasahovaly tři vrtulníky společnosti a další vrtulníky byly připraveny v případě potřeby k zásahu.

extrémně náročné přistání vrtulníku

Tematicky související články

Leave a Reply