Pilotinfo

Hasiči projdou na Helicoptershow školením na letecké havárie

Přidáno: 29. Březen 2012Autor:

I letošní ročník Helicoptershow (18. – 19. května 2012) na královéhradeckém letišti nabídne pro odborníky a veřejnost řadu atraktivních novinek. Jednou z nich je páteční školení členů integrovaného záchranného systému zásahu při leteckých haváriích, kteří se budou v Hradci Králové učit taktiku.

„Málo kdo ví, jaká jsou zařízení v letadlech. Školení by mělo přispět ke zvýšení bezpečnosti lidí zasahujících u leteckých havárií nebo při nouzové přistávání,“ přibližuje důvody pořádání semináře Tomáš Suchánek ze společnosti DSA, která je hlavním organizátorem Helicoptershow. Zájem o seminář je u hasičů podle organizátorů obrovský.

„S tím jak roste celosvětově zájem o létání, roste i zájem odborníků z řad hasičů, kteří chtějí vědět, jak v takových situacích postupovat,“ vysvětluje Suchánek a dodává: „Je mnoho věcí, na které si musíte dát pozor při havárii letadel, aby nedošlo k dalšímu ohrožení osob. Například záchranné systémy a odpojovače baterií, které se musí hasiči naučit aktivovat a deaktivovat.“

Do Hradce zamíří desítky vrtulníků z celé Evropy

Sobotní Helicoptershow program bude tradičně patřit široké veřejnosti, na které vystoupí řada českých a evropských pilotů. „Máme přislíbenou účast nejlepších českých pilotů,“ prozradil organizátor akce Jozef Daňo ze společnosti Gemini PORT. Helicoptershow patří k tradičním akcím na hradeckém letišti. „Je to jedna z největších akcí tohoto typu, které se tento rok v Česku uskuteční,“ uzavírá Tomáš Suchánek.

Helicoptershow se do Hradce Králové vrátila minulý rok po několikaleté přestávce. Letos poprvé nabídne návštěvníkům také výstavu vrtulníkové a letecké techniky. Účast na akci už potvrdil největší evropský výrobce vrtulníkové techniky Eurocopter Deutschland a první veřejné vystoupení bude mít také lehký vrtulník GUIMBAL CABRI G2.

Poprvé také bude umožněno fanouškům letecké techniky přespání v karavanech v prostoru hradeckého letiště.

záchranářský Eurocopter EC 135

Tematicky související články

Leave a Reply