Pilotinfo

Japonští hasiči získají dva nové Belly 412EPI

Přidáno: 21. Říjen 2019Autor:

Výrobce vrtulníků, společnost Bell Textron Inc., oznámila, že dvě japonské prefektury Wakajama a Išikawa zaslaly objednávky na dva vrtulníky Bell 412EPI. Každá z prefektur si prostřednictvím Rotorcraft Services Group (RSG) a EuroTec Japan Corporation objednala jeden vrtulník pro své hasiče.

Těší nás, že si prefektury Wakajama a Išikawa vybraly Bell 412EPI pro své hasičské a záchranářské mise,” řekl Jacinto Monge, generální ředitel společnosti Bell pro oblast severní Asie. „Tato dohoda svědčí o silném postavení Bell 412EPI v japonském veřejném sektoru a důvěře, kterou má japonská vláda v tento letoun schopný zachraňovat lidské životy.“

Bell 412 a jeho verze představují ten dlouholetým provozem prověřený dvoumotorový stroj. Bell 412EPI vylepšuje platformu Bell 412 o plně integrovanou skleněnou palubu Bell BasiX Pro™, která svým výhledem přispívá k většímu situačnímu povědomí a bezpečnosti.

vrtulník Bell 412EPI

Model Bell 412EPI patří mezi dvoumotorovými vrtulníky mezi nejprodávanější v asijsko-pacifickém regionu pro využití v nevojenském sektoru. Kromě Japonska je tento typ široce rozšířený také v Austrálii, Indonésii, Filipínách a Thajsku.

Historie společnosti Bell v Japonsku se datuje od dodávky tří vrtulníků Bell 47D-1s pro Mainichi Press, Yomiuri Press a Chunichi Press v listopadu 1952. Bell doposud dodal většinu vrtulníků – více než 1 500, které v Japonsku byly anebo stále jsou v provozu. V červenci loňského roku Bell a Subaru v rámci podpory japonského programu UH-X oznámily spolupráci na komerčním vylepšení Bell 412 EPI, typově certifikovaného jako 412 EPX.

 

Štítky: ,

Tematicky související články

Leave a Reply