Pilotinfo

Již tento čtvrtek začíná v Hradci největší evropská vrtulníková výstava a show

Přidáno: 07. Květen 2013Autor:

Ve čtvrtek 9. května 2013 v 9.30 proběhne na letišti Hradec Králové LKHK slavnostní zahájení European Helicopter show 2013 (EHS).

Centrum European Helicopter show je soustředěné v prostorách společnosti DSA na přilehlých stojánkách. Organizátoři zde budou prezentovat největší novinky na vrtulníkovém trhu pro tento rok.

European Helicopter show se pro tento rok stala největší vrtulníkovou výstavou a show v Evropě a letošní rozšířený ročník bude patřit k pěti největším vrtulníkovým akcím dokonce na světě. Už dnes je na základě předprodejů vstupenek jisté, že se jí zúčastní nejvíce lidí za dobu její dvanáctileté historie. Do Hradce Králové přijedou nebo přiletí odborníci na vrtulníkové létání z více jak padesáti zemí světa.

Vyvrcholením akce bude tradičně v sobotu 11. května 2013, kdy ve 12 hodin začíná evropská vrtulníková show. Během ní budou moci návštěvníci spatřit přes čtyřicet letových a záchranářských ukázek a doposud nevídanou zkoušku vlastností vozu nového Škoda při pádu z výšky, který bude zahozen ze speciálního vrtulníku, zachraňujícího životy v Himalájích.

Zajímavosti z výstavy

Během výstavy budou uzavřeny kontrakty v oblasti vrtulníkové techniky a letecké přepravy za téměř miliardu korun.

V Hradci Králové budou přítomny všechny důležité firmy zabývající se výrobou vrtulníků, vírníků, vrtulníkové techniky a náhradních dílů.

Samotné výstavy se zúčastní řada představitelů České republiky, velvyslanců a ředitelů nadnárodních koncernů z celého světa, kteří ke své dopravě a dopravě zboží potřebují vrtulníkovou techniku.

Zajímavosti ze sobotní letecké show

Ve 12 hodin začne vrtulníková show přeletem patnácti vrtulníků, kde budou zastoupeny všechny různé značky a typy vrtulníků

Možnost vidět od nejmenšího vrtulníku značky Mosquito až slavný vrtulník MI 171

Jedinečné zahození nového automobilu značky Škoda a ukázka práce záchranářů při zásahu u autonehody, spojené s pádem automobilu z mostu

Seskoky skupiny parašutistů na letiště a ukázky jejich výcviků

Přelet největšího množství vírníků. V případě hezkého počasí se uskuteční jejich slet v Hradci Králové

Ukázky záchranných prací při živelných katastrofách – povodně, požáry, hromadná autonehoda

Letová ukázka vrtulníku Cobra Red Bull AH1 Bell Cobra, skupiny vírníků

Letecká akrobacie Extra 300 SR – Martin Šonka

Tematicky související články

Leave a Reply