Pilotinfo

Lehké vrtulníky Bell 505 pronikají i do extrémních podmínek Nepálu

Přidáno: 19. Únor 2020Autor:

Bell Textron inc., oznámila, že společnost Simrik Air objednala první stroje Bell 505 Jet Ranger X pro Nepál. Společnost bude stroje provozovat primárně pro soukromé a firemní charterové lety.

„Nákup strojů Bell 505 společností Simrik Air je pro Bell důležitým milníkem,“ uvedl David Sale, výkonný ředitel společnosti Bell pro asijsko-pacifický region, „tuto objednávku od Simrik Air chápeme jako výraz důvěry, že naše vrtulníky Bell 505 obstojí i v těch nejnáročnějších podmínkách. Nové stroje Bell 505 společně se dvěma stroji Bell 407GXP, které Simrik Air již provozuje, umožní této dopravní společnosti uspokojit veškeré potřeby jejich zákazníků.“

Bell 505 Jet Ranger X kokpit

V asijsko-pacifickém regionu operuje 40 strojů Bell 505 a plní zde řadu úkolů. V Austrálii, Číně, Kambodži, Indonésii a Vietnamu slouží z velké části v oblasti cestovního ruchu a na charterových letech, v Japonsku s nimi absolvují výcvik piloti pobřežní stráže.

Bell 505 Jet Ranger X má celosvětově nalétáno více než 20 000 letových hodin, společnost Bell dodala svým zákazníkům 200 vrtulníků, které jsou v provozu na šesti kontinentech.

Bell 505 dosahuje maximální rychlostí 232 km/h a jeho užitečné zatížení činí 680 kg. Nový pětisedadlový stroj s pokročilou avionikou je navržený s důrazem na bezpečnost, efektivitu a spolehlivost. Vrtulník Bell 505 s osvědčenými dynamickými komponentami se vyznačuje moderním aerodynamickým designem, dvoukanálovým FADEC motorem Turbomecca Arrius 2R a nejlepším poměrem cena/výkon ve své třídě.

vrtulník Bell 505 Nepal

Štítky: ,

Tematicky související články

Leave a Reply