Pilotinfo

Letectvo Černé Hory pořizuje pro výcvik dva vrtulníky Bell 505

Přidáno: 16. Červen 2020Autor:

Bell Textron Inc., oznámil, že letectvo Černé Hory podepsalo kupní smlouvu na dva letouny Bell 505 Jet Ranger X. Nové vrtulníky budou ke svému výcviku využívat černohorští vojenští piloti. Dohoda také stanovila, že Bell poskytne výcvik třem pilotům ve Francii a osmi technikům ve své výcvikové akademii v texaském Fort Worth. Vrtulníky budou dodány ze servisního střediska Bell v Praze.

S nejnovější integrovanou sadou avioniky Garmin a dvoukanálovým systémem FADEC disponuje vrtulník Bell 505 Jet Ranger X zvýšenou úrovní situačního povědomí a bezpečnosti, což pilotům umožňuje soustředit se na samotný výcvik. S rychlostí 125 uzlů (232 km/h) a užitečným zatížením 680 kg je Bell 505 navržen tak, aby byl bezpečný v provozu a přitom snadno ovladatelný.

Vrtulníky Bell 505 vyrobí Bell Textron Canada ve svém závodě v Mirabel v provincii Quebec. Prodej byl zprostředkován na základě mezivládní smlouvy zprostředkované Canadian Commercial Corporation. CCC podporuje růst mezinárodního obchodu tím, že pomáhá kanadským vývozcům získat přístup k vládním zakázkám.

Vrtulník Bell Černá Hora

Tematicky související články

Leave a Reply