Pilotinfo

Nesmrtelný vrtulník Bell UH-1H-II Huey posiluje Libanonské vzdušné síly

Přidáno: 23. Únor 2021Autor:

Společnost Bell v tomto měsíci libanonským vzdušným silám (LAF) dodala tři vrtulníky Bell UH-1H-II. Stroje rozšíří stávající flotilu letectva Libanonu; to je hodlá nasadit při nejrůznějších pátracích a záchranných operacích, transportu vojáků nebo během hasičských a pomocných misí.

„Velmi nás těší, že dodávkou tří dalších strojů Huey II významně podpoříme Vzdušné síly Libanonu, což povede k posílení jejich operační schopnosti,” řekl Tim Evans, regionální obchodní manažer Bell pro Afriku a Střední východ. „Huey II je vysoce osvědčená platforma, mimořádně schopný a dostupný vrtulník, které bude velkým přínosem pro letku LAF.”

Libanonské vzdušné síly používají vrtulníky řady UH-1 od počátku 90. let a nasazují je na rozmanité mise. Naposledy byly stroje Huey II využity při hašení rozsáhlých požárů, které způsobila silná exploze v přístavu v Bejrútu.

„S potěšením jsme převzali tři další stroje Huey II a tím rozšířili naši stávající flotilu,” řekl velitel BG Heykal, LAF. „Velmi je oceňujeme pro jejich spolehlivost, dlouhou životnost a zejména jejich multifunkčnost – dají se nasadit při nejrůznějších misích. Zároveň si vysoce ceníme týmu Bell za kvalitní zákaznickou podporu a dlouholeté partnerství.”

Bell UH-1H-II je univerzální jednomotorový vrtulník s vysokou provozní připraveností a nízkými provozními náklady. Má nejlepší užitečné zatížení ve své třídě a vyniká v nejrůznějších konfiguracích v závislosti na druhu a typu mise.

vrtulník Bell UH-1H-II Libanon

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply