Pilotinfo

První konvertoplán mimo USA nyní létá v Japonsku

Přidáno: 16. Červenec 2020Autor:

Japonsko se stalo prvním zahraničním státem, v jehož armádě bude sloužit konvertoplán V-22. Vláda Spojených států amerických předala na základně Kisazaru 10.května Japonsku první konvertoplán V-22 Osprey. Po armádě Spojených států se tak ozbrojené síly Japonska staly dalším uživatelem konvertoplánu V-22.

japonský konvertoplán Osprey LR

Gratuluji Japonsku k tomu, že se stalo prvním mezinárodním provozovatelem stroje Osprey,“ řekl Kurt Fuller, viceprezident projektu V-22 a ředitel programu Bell Boeing. „V-22 představuje díky svým přelomovým schopnostem pro japonskou vládu milník. Osprey poskytne Japonsku významnou výhodu, s jeho pomocí bude moci více než kdykoli předtím čelit v asijsko-pacifickém regionu širokému spektru hrozeb,“ vysvětlil Fuller.

V-22 může plnit úkoly, které tradiční vrtulníky a letadla s pevnou konstrukcí křídel nezvládají, je tak celkově efektivnější a úspornější kvůli nižším nákladům na logistiku. Design uzpůsobený provozu na moři je odolný vůči korozi a snižuje dlouhodobé náklady. Japonský V-22 má jedinečnou konfiguraci s komunikačním systémem uzpůsobeným právě Japonsku. Vojáci japonské armády od května procházejí výcvikem od svých amerických kolegů z námořní pěchoty, aby si osvojili zkušenosti s novým letounem.

Tematicky související články

Leave a Reply