Pilotinfo

První vrtulník Bell 407GXi létá v Kanadě

Přidáno: 20. Listopad 2019Autor:

Společnost Bell, jeden z největších světových výrobců vrtulníků, oznámila úspěšné dodání vrtulníku Bell 407GXi společnosti Municipal Enterprises Limited se sídlem v kanadské provincii Nové Skotsko. Vrtulník, který bude vůbec prvním zástupcem tohoto typu v Kanadě, je vybaven nově certifikovaným palubním zařízením a jeho hlavní předností je na míru navržený interiér. Municipal Enterprises Limited bude stroj využívat pro potřeby svých firem.

Vylepšenou platformu Bell 407 společnost představila v roce 2018 během každoroční výstavy Heli-Expo, uspořádané Helicopter Association International. Model Bell 407GXi je vybaven integrovanou palubní deskou Garmin G1000H NXi a novým motorem Rolls-Royce M250-C47E/4. Motor s duálním kanálem FADEC umožňuje vrtulníku dosahovat větší maximální výkon a schopnost letět rychlostí až 245 kilometrů za hodinu.

Bell 407GXi nabízí svým zákazníkům mnohem intenzivnější zážitek z letu. Zároveň vedle výjimečného výkonu a spolehlivosti poskytuje nejvyšší rychlost ve své třídě,“ řekla Susan Griffinová, výkonná viceprezidentka pro komerční sektor. „V Kanadě probíhá závěrečná montáž našich komerčních letounů, takže se zde Bell cítí jako doma. Těší nás, že se nám v našem závodě v Mirabelu podařilo model vrtulníku Bell 407GXi úspěšně dokončit v úpravě pro společnosti Municipal Enterprises Limited.“

Bell 407 GXi vrtulník

Od roku 1986 vyrobil Bell ve svém závodě v Mirabelu více než 5 000 strojů. V Kanadě létá více než 1 000 vrtulníků od společnosti Bell, mezi tamní zákazníky patří mimo jiné královské letectvo a pobřežní stráž. Bell v zemi zaměstnává 1 200 lidí.

Mezi volitelné funkce modelu Bell 407GXi patří Garmin FlightStream 510 umožňující pilotům nahrávat letové plány přímo z jejich chytrých zařízení. Technologie Garmin SurfaceWatch poskytuje identifikaci přistávací a vzletové dráhy a výstražný systém. Vrtulník může být vybaven podvěsným zařízením pro přepravu nákladu až do 1,4 tuny a také technologií Health Usage Monitoring, která se využívá pro diagnostiku letového systému.

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply