Pilotinfo

Aviatická pouť – Focke Wulfy nahradí Messerschmitt

Přidáno: 28. Květen 2011Autor:

Krátce před zahájením Aviatické pouti, která se koná 4. a 5. června na letišti v Pardubicích, obdrželi organizátoři zprávu, že ani jeden z Focke Wulfů 190, s jejichž provozovateli bylo jednáno o účasti na letošní Aviatické pouti, není v současné době technicky způsobilý k veřejným ukázkám ani k přeletu z domovské základny.

Pořadatelům však velice záleží na tom, aby návštěvníci nebyli ochuzeni o zajímavé typy letadel, a proto začali jednat s jinými provozovateli historických letadel. „Německá stíhačka je velice důležitá pro režijní záměr scény z vylodění v Normandii. Z toho důvodu jsme vyvinuli maximální úsilí k získání adekvátní náhrady. Nakonec se podařilo vyjednat účast Messerschmittu 109, konkrétně se jedná typ Hispano HA-1112, pocházející ze španělské výroby. Historický stroj provozuje Aircraft Restoration Company z Duxfordu a přiletí společně z Curtissem Hawk 75, se kterým sdílí slavné mateřské letiště, v pátek 3. června v odpoledních hodinách,“ uvedl tvůrce letového programu Aviatické pouti Richard Santus.

Letošní, již 21. ročník Aviatické pouti se koná 4. a 5. června na letišti v Pardubicích. Letiště bude otevřeno pro veřejnost po oba dny od 8.00 do 20.00 hodin a hlavní letový program.

Messerschmitt Aviatická pouť 2011

Tematicky související články

Leave a Reply