Pilotinfo

Chcete tankovat JET A1, nebo AVGAS na letisti Praha Točná?

Přidáno: 17. Listopad 2011Autor:

Rekonstrukce letiště Praha Točná (LKTC) pod taktovkou nového majitele probíhá podle plánu a je velice pravděpodobné, že již v roce 2012 bude na tomto nejmenším pražském letišti dokončeno vše potřebné pro letecký provoz. Provozovatel letiště se nyní obrací na vás, širokou leteckou veřejnost o případné připomínky k sortimentu paliva o který budete mít na letišti Praha Točná do budoucna zájem.

Provozovatel již nyní deklaruje, že vzhledem k předpokládanému malému objemu prodaného paliva se mu zřejmně nepodaří u JET A1 dostat na stejnou cenovou hladinu jako na letišti Praha Ruzyně (LKPR) a předpokládá cenu vyšší zhruba o 2 Kč na litr. Na druhou stranu výše přistávacích poplatků na letišti Praha Točná, budou výrazně menší než jaké jsou na letišti Praha Ruzyně. Budoucí výše ceny paliva AVGAS 100 L bude opět vycházet z prodaných objemů paliva.

V případě vašeho zájmu o možnost tankování paliva na Točné, sdělte provozovateli letiště s jakým typem letadla, nebo vrtulníku by jste na toto letiště chtěli létat, a kolik litrů paliva Jet A1, či AVGAS 100L by jste zde do budoucna chtěli tankovat, pište na mail tocnainfo@gmail.com

Vzhledem k častým dotazům na budoucí výši přistávacích poplatků na letišti Praha Točná, provozovatel uvádí, že konkrétní výši stanoví až s ohledem na konečné investiční a provozní náklady letiště.

zachráněné letiště

Tematicky související články

Leave a Reply