Pilotinfo

Croatia Airlines slaví 30 let od svého založení

Přidáno: 18. Září 2019Autor:

Před třiceti lety, v srpnu 1989, vznikla v Záhřebu letecká společnost Zagreb Airlines, která byla o rok později – v červenci 1990 – přejmenována na Croatia Airlines. Výročí si včera aerolinka připomněla na Letišti Praha, kde se za přítomnosti chorvatské velvyslankyně a cestujících na lince do Záhřebu uskutečnila malá oslava.

Od svého prvního letu až dodnes aerolinka uskutečnila více než 600 tisíc letů a přepravila více než 39 milionů cestujících.

První komerční let Croatia Airlines se uskutečnil 5. května 1991 na trase ze Záhřebu do Splitu. O rok později, konkrétně 5. dubna 1992, došlo i na první mezinárodní let Croatia Airlines. Jednalo se o linku ze Záhřebu do Frankturtu a Croatia Airlines tímto začala pravidelně létat na mezinárodních trasách.

Během tří desetiletí své existence nabízí chorvatská společnost služby jak v oblasti pravidelné přepravy cestujících, tak i v segmentech cargo dopravy a charterových linek. Dnes jsou Croatia Airlines vyhledávanou evropskou aerolinkou, kterou cestující a další klienti využívají hlavně pro její bezpečnost, profesionalitu a vysokou kvalitu služeb.

Flotila Croatia Airlines sestává z 12 letounů: čtyř letadel Airbus A319, dvou Airbusů A320 a šesti turbovrtulových letounů Dash 8-Q400. V rámci aktuální sezony Croatia Airlines provozuje v Chorvatsku osm vnitrostátních linek. Dále létá do 30 zahraničních destinací, přímo tak spojuje Chorvatsko se čtyřiadvaceti zeměmi.

Croatia Airlines si tento rok připravila pro své klienty soutěže o hodnotné ceny. Více na webových stránkách aerolinky.

Croatia Airlines

Tematicky související články

Leave a Reply