Pilotinfo

Emiráťané na pražském letišti neustále posilují

Přidáno: 17. Prosinec 2018Autor:

dnata, součást u nás známější Emirates Group je jedním z největších celosvětových poskytovatelů služeb leteckým společnostem a  působí také v České republice. S ohledem na neustále rostoucí počty cestujících v letecké přepravě roste také poptávka po kvalitním cateringu a dalších retailových službách během letu. V současné době společnost dnata na letišti Praha Ruzyně zajišťuje servis pro osmnáct aerolinek.

Růst dnata v roce 2018 byl podpořen novým partnerstvím s American Airlines a dalšími lety již existujících zákazníků jako Emirates a Air Canada. Během prvních 10 měsíců roku 2018 připravil tým společnosti dnata přes 5 milionů teplých i studených jídel pro celkem 35 000 pražských odletů, což reprezentuje 15% meziroční nárůst.

V návaznosti na růst společnost dnata, která je v Praze reprezentována dceřinou společností Alpha Flight a. s., v posledních 12 měsících přijala dalších 25 lokálních zaměstnanců a nyní v Praze zaměstnává přes 300 profesionálů.

„Letošní rok byl pro dnata v České republice výjimečně úspěšným. Zaznamenali jsme řadu významných událostí a dosáhli jsme 15% růstu. Jsme hrdí na to, že jsme navázali nová důležitá partnerství, uspokojili jsme rostoucí poptávku našich stávajících zákazníků a zároveň jsme rozšířili náš tým. I nadále poskytujeme kvalitní výrobky a dodáváme služby na míru všem našim 18 zákazníkům letecké dopravy a jejich cestujícím,” řekl František Šír, Managing Director dnata Catering pro Českou republiku.

dnata letiště Praha Ruzyně

Segment civilní letecké dopravy se neustále mění a dopravci se více orientují na prodej občerstvení na palubách. Pražská dnata na tento trend reagovala tím, že vyvinula systém pro podporu prodejů na palubě, od návrhu palubního menu, řízení dodavatelského řetězce, samotný prodej na palubě, po příjem platebních karet a následnou rekonciliaci tržeb, které odevzdávají posádky letadel. Společnost nedávno spustila svůj zcela nový systém prodejních terminálů využívaných na palubách tří klíčových aerolinek.

V současné době dnata, celosvětově provozuje jednašedesát cateringových provozoven a logistických center ve dvanácti zemích, které denně připravují více než třista dvacet tisíc jídel.

dnata kuchyně letiště Praha Ruzyně dnata Praha Catering dnata příprava jídel Praha

Tematicky související články

Leave a Reply