Pilotinfo

Letiště Praha a Incheon International Airport Corporation podepsaly memorandum o spolupráci

Přidáno: 24. Květen 2018Autor:

Na pražském letišti byla v úterý 22. května 2018 podepsána významná mezinárodní spolupráce mezi Letištěm Praha a společností Incheon International Airport Corporation (IIAC), která provozuje hlavní mezinárodní letiště v jihokorejském Inčchonu (Incheon International Airport) nedaleko Soulu. Nové memorandum navazuje na původní verzi z roku 2013 a specifikuje konkrétní oblasti, ve kterých bude sdílení informací a výměna zkušeností probíhat. Jedná se zejména o samotný provoz a rozvoj letišť, zvyšování bezpečnosti a spokojenosti cestujících, ale i udržitelný rozvoj. Dohoda také reaguje na rozvoj nových technologií a odborníci obou letišť vyslovili zájem spolupracovat i v oblasti digitalizace, a nových technologií jako je biometrika či robotika.

Memorandum o spolupráci bylo podepsáno v rámci návštěvy nejvyššího vedení IIAC v Praze, které si před samotným podpisovým aktem prohlédlo neveřejné prostory Letiště Praha. Strany se dohodly na společné spolupráci a sdílení zkušeností v mnoha oblastech, od bezpečnosti provozu, rozvoje produktů a služeb pro cestující a zvyšování jejich spokojenosti, přes rozvoj infrastruktury a rozvojové projekty letišť až po moderní trendy v digitalizaci. Ze vzájemné dohody vyplývá i to, že se experti obou stran budou pravidelně navštěvovat, vyměňovat si zkušenosti a vzájemně se inspirovat. Partnerství mezi oběma letišti má také podporovat rozvoj pravidelného leteckého spojení mezi Českou a Korejskou republikou.

„Uvědomujeme si, že Mezinárodní letiště v Inčchonu je díky svému obrovskému provozu a rozvoji v mnoha oblastech technologicky napřed, a velmi si vážíme ochoty a vstřícnosti partnera spolupracovat s naším letištěm. Věříme, že s obnovením memoranda oživíme vzájemné vztahy. Již během návštěvy vedení Inčchonu jsme začali diskutovat aktuální témata jako je modernizace a digitalizace orientačních tabulí na letištích. Hledáme moderní technologické řešení pro ostatní jazyky, kterými se naši cestující ve větší míře dorozumívají. Orientace na letišti by pak mohla být cílena na konkrétní cestu cestujícího. Věřím, že se z toho stane jeden z našich společných projektů,”sdělil při podpisu memoranda Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Prezident a šéf korejského Mezinárodního letiště Inčchon, Dr. Il-Young Chung, uvedl:„Vzhledem k předpokládanému neustálému růstu leteckého provozu na Letišti Praha předpokládáme, že memorandum o spolupráci uzavřené mezi našimi dvěma letišti nám pomůže při rozšiřování naší stávající sítě leteckých spojení. I nadále budeme uzavírat strategická partnerství s východoevropskými letišti, která mají velký rozvojový potenciál, s cílem rozvíjet Mezinárodní letiště Inčchon jako konkurenceschopný a vyhledávaný hub.“

Letiště Praha Ruzyně LKPR

Tematicky související články

Leave a Reply