Pilotinfo

Letiště Vodochody odmítá emotivní útoky

Přidáno: 06. Říjen 2011Autor:

Vedení letiště Vodochody se důrazně ohrazuje proti emotivním tvrzením zástupců iniciativy Stop letišti Vodochody, které začínají stále více nabývat podobu šíření poplašné zprávy. Ti na dnešní tiskové konferenci zveřejnili své domněnky, že budoucí provoz mezinárodního terminálu bude mít zásadní negativní vliv na zdravotní a psychický vývoj dětí žijících v okolí letiště.

K takovým výrokům vedení letiště uvádí, že zástupcům iniciativy evidentně docházejí racionální argumenty a debata o rozvoji letiště se dostává do roviny nepřiměřeně ovlivněné emocemi. “Uvedenou argumentaci shledáváme jako naprosto neadekvátní a nepodloženou. Obyvatelé obcí v okolí se de facto snaží vliv civilního dopravního letiště přirovnat ke zbrani hromadného ničení, což považujeme za absurdní,” uvedl generální ředitel letiště Martin Kačur.

Jak dále dodal, v příslušné části dokumentace EIA, která byla zpracována autorizovanými odborníky na problematiku vlivu hluku na lidské zdraví, je naopak uvedeno, že přímé zdravotní dopady na obyvatele nebudou významné. Citujeme: “Přímé zdravotní dopady realizace záměru na obyvatele dotčeného území nebudou významné. Významné budou v oblasti psychologické a sociální, především ve formě subjektivního obtěžování hlukem, způsobené vnesením hlukové zátěže z letecké dopravy do dosud převážně klidného území.” Martin Kačur dále připomněl, že podle dokumentace EIA budou vlivy na obyvatelstvo v okolí letiště Vodochody, vzhledem k vyloučení nočního provozu, podstatně menší a příznivější než u ostatních evropských a světových letišť.

“Ve světě existuje řada letišť, která jsou zasazena do mnohem hustěji osídlených oblastí. Výjimkou nejsou ani letiště v centrech velkých měst. Dosud jsem však neviděl jakoukoli věrohodnou studii, která by hovořila o negativním vlivu na psychický vývoj dětí,” uzavírá debatu generální ředitel Martin Kačur.

Letiště Aero Vodochody

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply