Pilotinfo

Letišti Pardubice se v roce 2018 dařilo

Přidáno: 07. Leden 2019Autor:

V loňském roce dosáhlo mezinárodní letiště v Pardubicích třetích nejlepších výkonů ve své pětadvacetileté historii. Odbavilo více než 147 tisíc cestujících.

Našim novým terminálem prošlo v loňském roce 147.572 cestujících. Fungovali jsme ale pouze deset měsíců z roku. V říjnu a listopadu bylo letiště kvůli údržbě vzletové a přistávací dráhy uzavřeno, odpadly tak pravidelné lety Pardubice Londýn a Alicante. Přesto jsme dosáhli třetího nejlepšího výsledku v historii společnosti East Bohemian Airport,“ řekla Hana Šmejkalová, ředitelka pardubického mezinárodního letiště.

Pravidelné linky do Londýna a Alicante provozuje irská letecká společnost Ryanair. Na počtu odbavených cestujících se v roce 2018 podílela 40 procenty. Dalších 30 procent klientely pardubického letiště tvořili zákazníci ruských dopravců a třicetiprocentní podíl na výsledku mají dovolenkové lety.

Do Londýna létá z Pardubic pravidelná linka od září 2017, do španělského Alicante od konce března 2018. „Alicante se velice osvědčilo, průměrná obsazenost letů byla téměř 95 procent. Londýnská linka je obsazena o trochu méně“ dodala ředitelka. I letos proto budou létat z Pardubic letadla do Londýna po celou letovou sezonu třikrát týdně, do Alicante vypraví pardubické letiště dva spoje týdně v období od 1. dubna do 24. října. Také letos v létě budou z Pardubic startovat letadla obsazená klienty cestovních kanceláří do přímořských destinací.

Nejlepších výsledků v historii dosáhlo mezinárodní letiště Pardubice v roce 2013, kdy přepravilo 184.140 cestujících, o rok později to bylo o 34.000 méně. V letech 2015 a 2016 čelilo prudkému odlivu ruské klientely a budovalo zcela novou obchodní strategii. V roce 2017 dokončilo výstavbu nového terminálu, zaznamenalo nárůst zájmu dopravců i vlastních výkonů.

první odlet z nového terminálu letiště Pardubice

Tematicky související články

Leave a Reply